Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na Niedzielę Świętej Rodziny

 1. Jutro (1 stycznia) pierwszy dzień Nowego Roku i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, zatem zapraszam na Msze Święte jak w każdą Niedzielę. Przypominam, że jest to uroczystość, w której jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. 
 2. Od 2 stycznia 2024 r. odbędzie w naszej parafii wizyta duszpasterska tzw. wizyta kolędowa. Od wtorku do piątku oraz w niedzielę kolędę będę rozpoczynał od godz. 15.30, natomiast w soboty od godz. 10.00. W poniedziałki nie będzie kolędy. Natomiast do 14 stycznia w środy i piątki będzie możliwość przyjęcia kolędy przed południem od godz. 10.00 – żeby przyjąć kolędę przedpołudniową wystarczy zadzwonić do mnie i podać numer domu. Natomiast od 15 stycznia (od rozpoczęcia ferii zimowych) będzie taka możliwość przedpołudniowej kolędy od wtorku do piątku.  
  Dla porządku przypominam:
  a) Wizyta duszpasterska będzie miało  hasło przewodnie w formie pytania: „Co możemy zrobić, by Kościół w Legnickim Polu stał się Twoim Kościołem?” Chciałbym poznać Wasze przemyślenia, wątpliwości, dzięki którym będą mógł coś zmienić, udoskonalić, by nasz Kościół stał się dla każdej i każdego z nas duchową przestrzenią spotkania z Bogiem.
  b) Przypominam, że nie będę ze sobą nosił księgi intencji i zapisywał Mszy Świętych, by mieć czas na wysłuchanie tego co macie do powiedzenia
  c) Tak jak w zeszłym roku podczas wizyty nie będą zbierał żadnych pieniędzy – wizyta kolędowa to spotkanie z człowiekiem, kwestie materialne nie są podczas tej wizyty istotne. Jeżeli ktokolwiek z Was będzie chciał złożyć ofiarę kolędową można to zrobić, tak jak poprzednio, wrzucając pieniądze do skrzyni na końcu bazyliki. Ofiary w tym roku będą w całości przeznaczone na powstanie kaplicy z Najświętszym Sakramentem w domu parafialnym, która mam nadzieję, że w przyszłości będzie otwarta cały dzień, by każdy miał możliwość osobistej adoracji i modlitwy o dowolnej porze.
 3. W najbliższy I czwartek miesiąca będziemy modlili się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii i dla naszej diecezji, a także za kapłanów o łaskę świętości ich życia i nieustannego nawracania się. Jak każdego miesiąca proszę tego dnia o modlitwę w mojej intencji.
 4. I piątek miesiąca nie będzie dodatkowej spowiedzi ze względu na wizytę kolędową.
 5. W najbliższą I sobotę miesiąca nie będzie wizyty u chorych.
 6. Przypominam, że od 8 stycznia Msze Święte będą sprawowane w tygodniu od wtorku do soboty. Ze względu na wizytę kolędową Msze Święte w tygodniu (oprócz poniedziałków i czwartków) o godz. 8.00, a w sobotę tylko o godz. 9.00. 
 7. W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wszelkie sprawy można zgłaszać rano po Mszy Świętej o 8.00 lub umówić się telefonicznie.
 8. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego (9 stycznia) podczas której odnowimy swoje przyrzeczenia chrzcielne. Ta niedziela kończy okres Bożego Narodzenia, ale wedle tradycji ludowej będzie śpiewali kolędy podczas Mszy Świętych do 2 lutego.
 9. W sobotę (6 stycznia) uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte tego dnia jak w każdą Niedzielę.
  • tego dnia zapraszam Was wszystkich na Orszak Trzech Króli w Legnickim Polu. 6 stycznia rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 13.00, następnie przejdziemy w barwnym korowodzie podobno trasą jak na Boże Ciało podczas trasy będziemy śpiewać kolędy, odbędą się uliczne jasełka, a zakończymy wspólnym kolędowaniem, gorącą herbatą i zupą przed bazyliką. Zapraszam do włączenia się aktywnego w to przepiękne wydarzenie. Korony i śpiewniki już do nas dotarły, ale chciałbym również, by zaangażowały się w Orszak także wszystkie dzieci i młodzież. W jaki sposób? Moją prośbę kieruję do Rodziców i Dziadków, by dla dzieci i młodzieży przygotować, uszyć ubrania w barwach Trzech Króli. Żeby był jakiś porządek i różnorodność podzieliłem wioski na różne kolory. KOLOR ZIELONY: Legnickie Pole, Ogonowice; KOLOR CZERWONY: Gniewomierz, Psary, Raczkowa, Biskupice, KOLOR NIEBIESKI:Mikołajowice, Pawłowice Wielkie, Lubień, Księginice i Strachowice. Stwórzmy przepiękne wydarzenie, które będzie nas jednoczyło, ubogacało i dawało wiele radości.