Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 4. Niedzielę Adwentu

 1. Przeżywamy dzisiaj Wigilię Narodzenia Pańskiego. Zachęcam do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów, w tym dniu jak: zachowywanie postu, czytanie Ewangelii o narodzeniu Jezusa, dzielenie się opłatkiem, życzenia, wspólna modlitwa czy śpiew kolęd. Obrzęd rozpoczęcie Wigilii jest wyłożony z tyłu bazyliki. Wieczorem zapraszam do udziału w Mszy świętej zwanej Pasterką:
  • Gniewomierz– godz. 20.00
  • Mikołajowice – godz. 22.00
  • Legnickie Pole – godz. 24.00
  • Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
 2. W uroczystość Narodzenia Pańskiego oraz 26 grudnia zapraszam na Msze Święte jak w każdą niedzielę: 8.30 (Gniewomierz), 10.00 (Legnickie Pole), 11.30 (Mikołajowice) i 13.00 (Legnickie Pole).
 3. W środę przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Tradycyjnie na zakończenie Mszy Świętej będę błogosławił wino.
 4. W czwartek z kolei obchodzimy święto Św. Młodzianków z Betlejem. Po Mszy Świętej będę udzielał indywidualnego błogosławieństwa wszystkim dzieciom.
 5. W piątek (29 grudnia) zapraszam do domu parafialnego jak miało to miejsce w zeszłym roku na wspólne kolędowanie przy stole. Jest to dobra okazja do wzajemnego spotkania, rozmowy, śpiewania, wymiany myśli i poplanowania pewnych działań. Zachęcam, by zabrać ze sobą coś „na ząb”, by w tej sposób podzielić się również swoimi umiejętnościami kulinarnymi – rozpoczynamy o godz. 19.00. 
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 10.00 wszystkie rodziny naszej parafii. W czasie Eucharystii nastąpi obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
  • jest to także ostatni dzień roku kalendarzowego. Po Mszy Świętej o godz. 13.00 podziękujemy przed najświętszym sakramentem za miniony rok prosząc o wszelkie potrzebne łaski w nowym Roku Pańskim 2024. 
 7. W przyszły poniedziałek przypada pierwszy dzień Nowego Roku i Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Bożej Rodzicielki. Msze Święte według nowego porządku niedzielnego.
 8. Informacje dotyczące wizyty duszpasterskiej, tzw. „kolędy” podam za tydzień. Kolęda rozpocznie się 2 stycznia 2024 r.
 9. Już dzisiaj zapraszam Was wszystkich na Orszak Trzech Króli w Legnickim Polu. 6 stycznia rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 13.00, następnie przejdziemy w barnym korowodzie podobno trasą jak na Boże Ciało podczas trasy będziemy śpiewać kolędy, odbędą się uliczne jasełka, a zakończymy wspólnym kolędowaniem, gorącą herbatą i zupą przed bazyliką. Zapraszam do włączenia się aktywnego w to przepiękne wydarzenie. Korony i śpiewniki już do nas dotarły, ale chciałbym również, by zaangażowały się w Orszak także wszystkie dzieci i młodzież. W jaki sposób? Moją prośbę kieruję do Rodziców i Dziadków, by dla dzieci i młodzieży przygotować, uszyć ubrania w barwach Trzech Króli. Żeby był jakiś porządek i różnorodność podzieliłem wioski na różne kolory. KOLOR ZIELONY: Legnickie Pole, Ogonowice; KOLOR CZERWONY: Gniewomierz, Psary, Raczkowa, Biskupice, KOLOR NIEBIESKI: Mikołajowice, Pawłowice Wielkie, Lubień, Księginice i Strachowice. Stwórzmy przepiękne wydarzenie, które będzie nas jednoczyło, ubogacało i dawało wiele radości.