Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego,

– jest to również Niedziela Gospodarcza, więc naszymi ofiarami wspieraliśmy spłatę oświetlenia. Bardzo dziękuję za złożone ofiary indywidualne w zeszłym tygodniu w kwocie 200 zł oraz 400 zł, a także za wpłaty w internecie poprzez zrzutkę. Łącznie udało się zebrać do tej pory wraz ze wspomnianymi ofiarami, które wpłaciłem na zrzutkę kwotę 2.040 zł. Informuję, że taca gospodarcza będzie również tam wpłacana, by na bieżąco widzieć jaki jest postęp w spłacie pozostałej kwoty.

2. PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA:

Próba generalna dla dzieci we wtorek o godz. 16.00

Spowiedź dla dzieci oraz rodziców w czwartek o godz. 16.00

Sprzątanie bazyliki na uroczystość Komunii przez Rodziców w czwartek o godz. 19.00.

3. ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ:

26 maja (niedziela) na Mszy Świętej o godz. 13.00 odbędzie się rocznica Pierwszej Komunii Świętej.

21 maja (wtorek) – zapraszam dzieci rocznicowe na próbę o godz. 16.00 

23 maja (czwartek) – spowiedź dzieci rocznicowych oraz rodziców o godz. 16.00

4. Za tydzień odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii ŚwiętejTego dnia będzie zmieniony porządek Mszy Świętych. Gniewomierz godz. 8.30, Mikołajowice godz. 10.00, Legnickie Pole godz. 14.30 – te trzy Eucharystie będą dla ogółu wszystkich wiernych, natomiast uroczystość komunijna odbędzie się na Mszy Świętej o godz. 12.00, lecz ze względu na dużą ilość dzieci oraz zaproszonych gości – bardzo prosiłbym pozostałe osoby o wybór innych godzin Eucharystii.

5. Zapraszam od wtorku do soboty na nabożeństwa majowe o godz. 17.30. 

6. 30 maja przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Tego dnia w Legnickim Polu odbędzie się jedna Msza Święta z procesją do czterech ołtarzy o godz. 12.00. Prosiłbym o przygotowanie trasy przejścia oraz ołtarzy wedle przyjętego w poprzednich latach porządku. W tym roku wracamy do przejście przez Dom Pomocy Społecznej, a dalsza trasa i ołtarze pozostają bez zmian. Jednocześnie proszę o wcześniejszą deklarację osób, które chciałby nieść poszczególne sztandary w czasie procesji. Zapraszam również dziewczynki (szczególnie komunijne i rocznicowe) do sypania kwiatów oraz chłopców do niesienia poduszek liturgicznych. 

7. Od wtorku do czwartku nasi dzieli ósmoklasiści będą pisali testy na zakończenie szkoły podstawowej. Polecajmy ich w naszych modlitwach osobistych i wspólnotowych wypraszając dla nich dary Ducha Świętego. 

8. Z tyłu kościoła są wyłożone kartki na który znajduje się: „Modlitwa o dobre przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej”. Zachęcam wszystkich, nie tylko rodziny dzieci, ale wszystkich jako rodzinę parafialną, byśmy ten tydzień poświęcili na modlitwę za dzieci, rodziców, by czas Komunii Świętej stał się cudem w ich życiu, by głęboko i duchowo przeżyli swoje bezpośrednie spotkanie z Jezusem w Spowiedzi Świętej oraz Komunii Świętej. Stąd moja prośba, by każdy wziął kartkę i przez kolejne dni do przyszłej niedzieli odmówił raz dziennie tę modlitwę za 44 dzieci, które za tydzień przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.