Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 10. Niedzielę Zwykłą

1. Dziś II niedziela miesiąca, czyli niedziela gospodarcza. Za wszelki dar serca już dzisiaj bardzo dziękuję.

2. Próba dla młodzieży bierzmowanej we wtorek o godz. 16.30 w bazylice.

3. W piątek (14 czerwca) przypada 10. Rocznica ustanowienia naszego kościoła Bazyliką Mniejszą – tego dnia będziemy wspólnie dziękowali za ten dar łaski i również jest to dzień kiedy każdy z nas może otrzymał łaskę odpustu zupełnego – jest to jeden z przywilejów bazyliki. 

4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa od wtorku do soboty po wieczornej Mszy Świętej. 

5. We czwartek przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Kościół w Gniewomierzu nosi jego wezwanie, zatem w przyszłą Niedzielę zapraszam na odpust ku czci św. Antoniego – „GNIEWOMIERSKA ANTONIADA” rozpoczynamy Mszą Świętą z procesją o godz. 15.00. Pragnę również zaprosić w swoim imieniu, pani sołtyś, KGW na wspólne, popołudniowe świętowanie wokół kościoła po Eucharystii. Będą tam wystawione stoły, ławki, słodycze, dmuchańce, gry, zabawy i wiele innych atrakcji. Zachęcam, by włączyć się w organizację tego dnia także poprzez upieczenie ciasta. 

6. Serdecznie zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę Legnicką na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 27 lipca-5 sierpnia br. Zapraszam na spotkanie organizacyjne grupy 4. – Legnickiej, które odbędzie się 16 czerwca (niedziela) o godz. 19.30 w Katedrze Legnickiej. Ulotki dotyczące pielgrzymki znajdują się z tyłu. 

7.  Ze względu na czas wakacyjny i urlopowy OD LIPCA DO SIERPNIA ULEGA ZMIANIE PORZĄDEK NIEDZIELNYCH MSZY ŚWIĘTYCH, który będzie wyglądał następująco: 8.30 – Gniewomierz; 10.00 – Legnickie Pole, 11.30 – Mikołajowice. MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU (od wtorku do soboty): o godz. 17.00.