Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 13. Niedzielę Zwykłę

  1. Dzisiaj XIII Niedziela zwykła,

  po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka do puszek na tzw. „Świętopietrze” – ofiary zbierane na rzecz posługi apostolskiej 
  i charytatywnej Papieża. 

  2. W najbliższy I czwartek miesiąca będziemy modlili się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii i dla naszej diecezji, a także za kapłanów o łaskę świętości ich życia i nieustannego nawracania się.

  3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąc okazja do spowiedzi tylko w Legnickim Polu od 17.30 do 18.00.

  4. Z soboty na niedzielę odbędzie się kolejna, Nocna Piesza Pielgrzymka z Legnicy do Legnickiego Pola. Rozpoczęcie w kościele św. Jana Chrzciciela o 21.00, o godz. 4.00 Msza Święta w naszej bazylice.

  5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszach Świętych.

  6. W LIPCU I SIERPNIU ULEGA ZMIANIE PORZĄDEK NIEDZIELNYCH MSZY ŚWIĘTYCH,który wygląda następująco: 8.30 – Gniewomierz; 10.00 – Legnickie Pole, 11.30 – Mikołajowice. MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU (od wtorku do soboty): o godz. 17.00. 

  7. W dniach 28 czerwca-12 lipca zastępstwo w parafii będzie pełnił ks. Mateusz Rycek. Wszelkie sprawy związane ze sprawami kancelaryjnymi, pogrzebami, wezwaniem do chorych należy zgłaszać po Mszy Świętej w Legnickim Polu lub telefonicznie dzwoniąc na numer plebanii: 76-858-21-85, który będzie przekierowany bezpośrednio do ks. Mateusza. 

  8. Serdecznie zapraszam na Koncert organowo-kameralny pt. „KRÓLEWSKIE BRZMIENIE”,który odbędzie się w ramach Festiwalu Muzyka w cieniu wygasłych wulkanów. W programie utwory: Bacha, Haendela, Pachelbela, Chopina, Mendelssohna. Słowo o muzyce: Jacek Czechowski. Wykonawcy: Marcin Armański – organy, Wojciech Kubiak – trąbka. Koncert odbędzie się w naszej bazylice 6 lipca (sobotę) o godz. 18.00

  – z racji koncertu Msza Święta tego dnia za zmarłych z rodzin Ostrouch i Fedorowicz będzie sprawowana o godz. 12.00.