Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 12. Niedzielę Zwykłą

1. Dzisiaj XII Niedziela zwykła,

jest to także DZIEŃ OJCA – zatem wszystkim ojcom składamy serdecznie podziękowania za Wasze powołanie, troskę o rodzinę i dzieci oraz życzymy dalszego Bożego prowadzenia w codziennym życiu.

2. W sobotę w liturgii obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Głównych Patronów naszej diecezji, prosić będziemy o ich wstawiennictwo dla całej Wspólnoty Diecezjalnej.

– z przywileju wynikającego z godności bazyliki – w tę uroczystość w Legnickim Polu mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego,

 tego dnia odbędzie się ostatnie nabożeństwo czerwcowe,

– Z racji przypadające uroczystości w przyszłą niedzielę (30 czerwca) po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka do puszek na tzw. „Świętopietrze” inaczej „Obol św. Piotra”. Są to ofiary zbierane raz w roku od VIII w. i przekazywane do Stolicy Apostolskiej na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Papieża. 

3. Informuję, że w lipcu i sierpniu nie będzie odwiedzin chorych.

4. OD LIPCA DO SIERPNIA ULEGA ZMIANIE PORZĄDEK NIEDZIELNYCH MSZY ŚWIĘTYCH,który będzie wyglądał następująco: 8.30 – Gniewomierz; 10.00 – Legnickie Pole, 11.30 – Mikołajowice. MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU (od wtorku do soboty): o godz. 17.00. 

5. W dniach 28 czerwca-12 lipca zastępstwo w parafii będzie pełnił ks. Mateusz Rycek. Wszelkie sprawy związane ze sprawami kancelaryjnymi, pogrzebami, wezwaniem do chorych należy zgłaszać po Mszy Świętej w Legnickim Polu lub telefonicznie dzwoniąc na numer plebanii: 76-858-21-85, który będzie przekierowany bezpośrednio do ks. Mateusza. 

6. Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszam na Koncert organowo-kameralny pt. „KRÓLEWSKIE BRZMIENIE”, który odbędzie się w ramach Festiwalu Muzyka w cieniu wygasłych wulkanów. W programie utwory: Bacha, Haendela, Pachelbela, Chopina, Mendelssohna. Słowo o muzyce: Jacek Czechowski. Wykonawcy: Marcin Armański – organy, Wojciech Kubiak – trąbka. Koncert odbędzie się w naszej bazylice 6 lipca (sobotę) o godz. 18.00,

– z racji koncertu Msza Święta tego dnia za zmarłych z rodzin Ostrouch i Fedorowicz będzie sprawowana o godz. 12.00.