Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które wczoraj tak licznie uczestniczyły w naszym Orszaku Trzech Króli. Dziękuję dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym, które zaangażowały się w przygotowanie poszczególnych scenek i osobom, które je do tego przygotowały. Dziękuję GOKiSowi i pani dyrektor za współorganizację tego wydarzenia. Dziękuję wszystkim dzieciom, młodzieży i dorosłym z poszczególnych wiosek, które przygotowali swoje stroje, przebrania, osobom niosącym flagi, rekonstruktorom, panu Waldemarowi Staszczykowi za akompaniament na akordeonie, Kołu Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Mikołajowicach za przygotowanie zupy dla wszystkich uczestników. Było to niesamowite wydarzenie, które staje się okazją do spotkania, radości i jedności. Mam nadzieję, że każdego roku będziemy coraz bardziej się rozwijać i udoskonalać nasz orszak, by stawał się kolorowy, różnorodny i atrakcyjny dla wszystkich. Jeszcze raz dziękuję i zapraszam za rok. 
 2. Trwa wizyta duszpasterska.  Od wtorku do piątku oraz w niedzielę kolędę będę rozpoczynał od godz. 15.30, natomiast w soboty od godz. 10.00. W poniedziałki nie będzie kolędy. Natomiast do 14 stycznia w środy i piątki będzie możliwość przyjęcia kolędy przed południem od godz. 10.00 – żeby przyjąć kolędę przedpołudniową wystarczy zadzwonić do mnie i podać numer domu. Natomiast od 15 stycznia (od rozpoczęcia ferii zimowych) będzie taka możliwość przedpołudniowej kolędy od wtorku do piątku.  
  Dla porządku przypominam:
  a) Wizyta duszpasterska będzie miało  hasło przewodnie w formie pytania: „Co możemy zrobić, by Kościół w Legnickim Polu stał się Twoim Kościołem?” Chciałbym poznać Wasze przemyślenia, wątpliwości, dzięki którym będą mógł coś zmienić, udoskonalić, by nasz Kościół stał się dla każdej i każdego z nas duchową przestrzenią spotkania z Bogiem.
  b) Przypominam, że nie noszę ze sobą księgi intencji i zapisywał Mszy Świętych, by mieć czas na wysłuchanie tego co macie do powiedzenia
  c) Tak jak w zeszłym roku podczas wizyty nie zbieram żadnych pieniędzy – wizyta kolędowa to spotkanie z człowiekiem, kwestie materialne nie są podczas tej wizyty istotne. Jeżeli ktokolwiek z Was będzie chciał złożyć ofiarę kolędową można to zrobić, tak jak poprzednio, wrzucając pieniądze do skrzyni na końcu bazyliki. Ofiary w tym roku będą w całości przeznaczone na powstanie kaplicy z Najświętszym Sakramentem w domu parafialnym, która mam nadzieję, że w przyszłości będzie otwarta cały dzień, by każdy miał możliwość osobistej adoracji i modlitwy o dowolnej porze.
 3. W niedzielę (14 stycznia) zapraszam wszystkich na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci pod tytułem „Opowieść Wigilijna XXI wieku”. Rozpoczynamy o godz. 17.00 w bazylice. Już dzisiaj dziękuję pani Iwonie Niedbale i panu Sebastianowi Sarnowskiemu, naszemu organiście, za przygotowanie tego koncertu.
 1. Ze względu na wizytę kolędową Msze Święte w tygodniu (wtorek, środa, piątek) o godz. 8.00, a w sobotę tylko o 9.00.
 2. W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wszelkie sprawy można zgłaszać rano po Mszy Świętej o 8.00 lub umówić się telefonicznie.

Na drogę codziennego świadczenia o tym, że jesteśmy dziećmi Bożymi niech Pan umocni nas swoim błogosławieństwem.