Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkiego Postu

1. Dziękuję za przekazane ofiary w zeszłą niedzielę na polskich misjonarzy. Uzbieraliśmy kwotę: 483,53 zł

2. W środę dzień poświęcony Matce Bożej Bolesnej. O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 – w tym czasie będę posługiwał w konfesjonale, jeżeli ktoś chciałby skorzystać ze spowiedzi. 

3. Tradycyjnie zapraszam na nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa – w piątki o 17.15

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele ok. 14.00. W tym tygodniu będą nam towarzyszyły postacie: „Dwóch łotrów z Golgoty”.

Przez cały Wielki Post z tyłu bazyliki będzie skarbona z napisem KWIATY, gdzie można złożyć ofiarę na dekoracja świąteczne do Bożego Grobu, ołtarza adoracji

4. W tym Wielkim Poście zapraszam do wsparcia modlitewnego oraz materialnego DOMU DZIECKA przy ul. Słubickiej w Legnicy. Ofiary można do składać do jednej ze skarbon z tyłu bazyliki. 

5. Już dzisiaj zapraszam Was bardzo serdecznie na REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE pod hasłem: „Rzeka Miłości”. Odbędą się one w dniach 17-20 marca (niedziela-środa). Nauki rekolekcje w niedziele na zakończenie każdej Mszy Świętej, natomiast od poniedziałku do środy Msze Świętą i konferencja: 16.00 (Gniewomierz), 17.30 (Mikołajowice) i 19.00 (Legnickie Pole). Konferencje i świadectwa wygłoszą dla nas Monika i Marcin Gomułkowie – małżeństwo, rodzice Adasia, Zuzi i Ali. Prowadzą bloga oraz kanał YT “Początek wieczności”, gdzie dzielą się swoim doświadczeniem przeżywania małżeństwa i rodzicielstwa z Bogiem w centrum. Jak sami o sobie piszą: “Małżeństwo jest BOSKIE? Jesteśmy o tym święcie przekonani! 😉 Zapraszamy do doświadczania tego daru – Miłości mocniejszej niż śmierć – razem z nami!”. Spowiedź przedświąteczna zaplanowana jest w dniach 25-27 marca (od poniedziałku do środy) w godzinach 19.00-21.00. 

6. W dniach 9-13 marca zastępstwo w parafii będzie pełnił ks. Mateusz Rycek ze względu na prowadzone przeze mnie rekolekcje wielkopostne w Warszawie. Wszelkie sprawy związane ze sprawami kancelaryjnymi, pogrzebami, wezwaniem do chorych należy zgłaszać po Mszy Świętej w Legnickim Polu lub telefonicznie dzwoniąc na numer plebanii: 76-858-21-85, który będzie przekierowany bezpośrednio do ks. Mateusza. 

7. 8 marca (piątek) zapraszam na Msze Świętą w intencji wszystkich kobiet z naszej parafii – będziemy wypraszać dla Was bł. Boże, opiekę Matki Bożej i wszelkie potrzebne łaski.