Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Spowiedź Święta

Ci, którzy przystępują do sakramentu pokuty, otrzymują od miłosierdzia Bożego przebaczenie zniewagi wyrządzonej Bogu i równocześnie dostępują pojednania z Kościołem, któremu grzesząc, zadali ranę, a który przyczynia się do ich nawrócenia miłością, przykładem i modlitwą

Katechizm Kościoła Katolickiego nr 1422

Człowiek wierzący korzysta z dobrodziejstwa sakramentu pojednania godnie i możliwie często, a bezzwłocznie w przypadku popełnienia grzechu ciężkiego (świadome i dobrowolne przekroczenie przykazań Bożych lub kościelnych w rzeczy ważnej).

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA W NASZEJ PARAFII:

  • w każdą środę 18.45-20.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu
  • w niedzielę w Legnickim Polu 12.30-13.00
  • każdego dnia wystarczy podejść do zakrystii
  • pierwszy piątek miesiąca w Legnickim Polu 17.00-18.00

Warunki dobrej spowiedzi:

  1. Rachunek sumienia – przypomnienie sobie wszystkich grzechów od ostatniej, dobrze odprawionej spowiedzi.
  2. Żal za grzechy – boleść duszy z powodu zranienia Boga – Najlepszego Ojca. Bóg bez żalu nie odpuszcza żadnego grzechu.
  3. Postanowienie poprawy – postanowienie unikania wszystkich grzechów, zwłaszcza ciężkich oraz sposobności do grzechu. Postanowienie to dotyczy także naprawy wyrządzonego zła.
  4. Szczera spowiedź – wyznanie wszystkich zapamiętanych od ostatniej spowiedzi grzechów przed kapłanem (Boga nigdy nie okłamię).
  5. Zadośćuczynienie – wypełnienie zadanej przez kapłana pokuty i naprawienie wszystkich szkód (w miarę możliwości) wyrządzonych przez grzech.

RACHUNEK SUMIENIA DO DOBREGO PRZYGOTOWANIA SIĘ DO SPOWIEDZI:

Rachunek sumienia wg przykazań Bożych