Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 2. Niedzielę Zwykłą

  1. W dniach 18-25 stycznia br. będziemy obchodzili Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, polecajmy te intencje Bogu w naszej osobistej modlitwie, a także łączmy się z innymi wspólnotami chrześcijańskimi w modlitwie o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.
  2. Ze względu na wizytę kolędową Msze Święte w tygodniu o godz. 8.00 (oprócz poniedziałku i czwartku), a w sobotę tylko o 9.00. 
  3. W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wszelkie sprawy można zgłaszać rano po Mszy Świętej o 8.00 lub umówić się telefonicznie.
  4. Trwa wizyta duszpasterska. Dla porządku przypominam:
    a) Wizyta duszpasterska będzie miało  hasło przewodnie w formie pytania: „Co możemy zrobić, by Kościół w Legnickim Polu stał się Twoim Kościołem?” Chciałbym poznać Wasze przemyślenia, wątpliwości, dzięki którym będą mógł coś zmienić, udoskonalić, by nasz Kościół stał się dla każdej i każdego z nas duchową przestrzenią spotkania z Bogiem.
    b) Przypominam, że nie noszę ze sobą księgi intencji i zapisywał Mszy Świętych, by mieć czas na wysłuchanie tego co macie do powiedzenia
    c) Tak jak w zeszłym roku podczas wizyty nie zbieram żadnych pieniędzy – wizyta kolędowa to spotkanie z człowiekiem, kwestie materialne nie są podczas tej wizyty istotne. Jeżeli ktokolwiek z Was będzie chciał złożyć ofiarę kolędową można to zrobić, tak jak poprzednio, wrzucając pieniądze do skrzyni na końcu bazyliki. Ofiary w tym roku będą w całości przeznaczone na powstanie kaplicy z Najświętszym Sakramentem w domu parafialnym, która mam nadzieję, że w przyszłości będzie otwarta cały dzień, by każdy miał możliwość osobistej adoracji i modlitwy o dowolnej porze.