Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 33. Niedzielę Zwykłą

 1. Dziękuję wszystkim uczestnikom Balu Andrzejkowego za Waszą wspólną zabawę, otwartość. Mam nadzieję, że przyszłoroczny bal stanie się kolejną okazją do wspólnej integracji i wzajemnego poznania o czym tak często wspominaliście 
  w ankiecie parafialnej. 
 2. Dziękuję za ofiary składane na tacę w ramach Niedzieli Gospodarczej:
  • Legnickie Pole: 1.461,51 zł
  • Gniewomierz: 362 zł
  • Mikołajowice: 174 zł
  • Wpłacono również ofiarę indywidualną w kwocie 200 zł. Obecnie posiadamy zebranych środków na spłatę oświetlenia: 10.066,24 zł z 30.900 zł.
 3. Za tydzień przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, oznacza to, że za dwa tygodnie rozpoczynamy Adwent.
 4. Nabożeństwa do Matki Bożej Bolesnej powrócą od grudnia, natomiast w najbliższą środę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej.
 5. W środę przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyków kościelnych, więc tego dnia pamiętajmy o panu Sebastianie, naszym organiście, wypraszając dla niego wszelkie potrzebne łaski i dziękując za jego posługę w naszej wspólnocie.
 6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie otwarta tylko we wtorek.
 7. W piątek z grupą osób z naszej parafii wyjeżdżamy do Łodzi na uwielbienie z o. Adamem Szustakiem OP, w sobotę zwiedzanie Łodzi z przewodnikiem, Msza Święta z kard. Grzegorzem Rysiem i powrót w późnych godzinach wieczornych. Każda z osób wyjeżdżających zostanie indywidualnie poinformowana o godzinie wyjazdu spod bazyliki.
 8. Ze względu na wyjazd w piątek nie będzie spotkania sekcji młodszej Grupy Młodzieżowej. 
 9. W tym tygodniu, we wtorek, przypada pierwsza rocznica, kiedy zostałem ustanowiony proboszczem w Legnickim Polu. Zatem w przyszłą niedzielę zapraszam o godz. 14.00 do domu parafialnego na kawę, ciasto, byśmy mieli okazję podsumować ten rok i z chęcią posłucham o Waszych pomysłach, inspiracjach na nowy 2024 rok,
  • przyszła niedziela jest również świętem Służby Liturgicznej, więc w sposób szczególny na to popołudniowe spotkanie zapraszam wszystkich ministrantów, lektorów, kandydatów wraz z Rodzicami.