Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 10. Niedzielę Zwykłą

 

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystość Bożego Ciała:

 

  • Policji, naszym strażakom OSP Legnickie Pole, OSP Raczkowa;

  • Osobom budującym i dekorującym cztery ołtarze, Wam wszystkim za wszelkie ofiary składane na kwiaty;

  • Dzieciom sypiącym kwiatki, niosącym poduszki liturgiczne ich Rodzicom;

  • Osobom niosącym sztandary, różaniec;

  • Grupie rekonstrukcyjnej;

  • Służbie Liturgicznej;

  • Wszystkim za wszystko bardzo dziękuję, a w sposób szczególny za Wasze świadectwo wiary w Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Dziś II niedziela miesiąca, czyli niedziela gospodarcza. Wszelkie ofiary, które będą składane na tace przeznaczymy na zapłatę drugiej raty ubezpieczenia wszystkich kościołów w kwocie 1.782 zł. Za wszelki dar serca już dzisiaj bardzo dziękuję.

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy Świętej. 

We wtorek przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Kościół w Gniewomierzu nosi jego wezwanie, zatem w przyszłą Niedzielę zapraszam na odpust ku czci św. Antoniego o godz. 15.00 – Mszy Świętej będzie przewodniczył ks. Mateusz Rycek. Po rozmowie z panią sołtys pragnę również zaprosić na wspólne, popołudniowe świętowanie wokół kościoła po Eucharystii. Będą tam wystawione stoły, ławki, byśmy wspólnie napili się kawy, herbaty. Zachęcam, by włączyć się w organizację tego dnia także poprzez upieczenie ciasta. 

Ze względu na odpust w Gniewomierzu ulegną zmianie godziny Mszy Świętych w Legnickim Polu. 18 czerwca Msze Święte w Legnickim Polu będą celebrowane o godz. 9.30 i 13.00. 

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy Świętej odbędzie się procesja wewnątrz bazyliki do czterech ołtarzy. 

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość tego dnia nie obowiązuje nas post. 

Serdecznie zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę Legnicką na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 29 lipca-7 sierpnia br. Zapraszam na spotkanie organizacyjne grupy 4. – Legnickiej, które odbędzie się 22 czerwca (czwartek). Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.30 w Katedrze Legnickiej, po której nastąpi spotkanie w sali na plebanii. 

Chciałbym przypomnieć, że w bazylice, a dokładniej w zakrystii jest toaleta do użytku przez wszystkich uczestników liturgii. By z niej skorzystać podczas Mszy Świętej zachęcam, by udać się z tyłu kościoła, gdzie są otwarte tylne drzwi, długim korytarzem należy udać się do końca i tam przejść do zakrystii w której znajduje się toaleta. 

Przy domu parafialnym mamy piękny, duży plac. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z niego do wypoczynku, zabawy z dziećmi, pogrania w piłkę. Całość ogrodu jest ogrodzona, więc jednocześnie bezpieczna, by dzieci nie wybiegły na drogę. Do ogrodu można wejść poprzez bramy przed domem parafialnym. W tym tygodniu zostaną tam postawione cztery ławki. Plac jest monitorowany, więc w pełni bezpieczny. Zapraszam śmiało do korzystania. 

Ze względu na czas wakacyjny i urlopowy OD LIPCA DO SIERPNIA ULEGA ZMIANIE PORZĄDEK NIEDZIELNYCH MSZY ŚWIĘTYCH, który będzie wyglądał następująco: 8.30 – Gniewomierz; 10.00 – Legnickie Pole, 11.30 – Mikołajowice, 13.00 – Legnickie Pole.

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Sakrament Małżeństwa w naszej parafii pragną zawrzeć:

Adrianna Elżbieta KULON, panna, zam. Gniewomierz
Dawid Kazimierz JARUNIAK kawaler, zam. Jelenia Góra-Sobieszów
zapowiedź 1
   
Julia Gabriela SZOJKA, panna, zam. Mikołajowice
Sebastian Paweł JANIA, kawaler, zam. Jugowa
zapowiedź 1
   
     

Pamiętajmy w naszych modlitwach o narzeczonych w czasie ich bezpośredniego przygotowania do sakramentu Małżeństwa.