Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na uroczystość Najświętszej Trójcy

  1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy,
    • podczas Mszy Świętej o godz. 13.00 Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.
  2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy Świętej. 
  3. W środę nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  4. W piątek (9 czerwca) Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych jednocześnie zachęcając do podjęcia dzieł miłosierdzia.
  5. W piątek (16 czerwca) od godz. 10.00 odwiedzę osoby chore z Komunią Świętą.
  6. W czwartek (8 czerwca) przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze Święte tego dnia według następującego porządku: Gniewomierz – 7.00, Mikołajowice – 8.30, Legnickie Pole – 11.00. Po Mszy Świętej w Legnickim Polku procesja do czterech ołtarzy. W tym roku trasa będzie trochę zmodyfikowana ze względu na prace na terenie DPS-u. Pierwszy ołtarz będzie zaraz po wyjściu z bazyliki po lewej stronie na drzwiach DPS, następnie pójdziemy tak jak w pozostałych latach ulicami: Klasztorną, Asama, Matejki, Piastowską, Brodatego, Pobożnego i do bazyliki. Zapraszam również dziewczynki młodsze i starsze do sypania kwiatów (prosiłbym o zapewnienie kwiatów do sypania dla poszczególnych dziewczynek) oraz chłopców do niesienia poduszek liturgicznych. Zapraszam dorosłych do niesienia sztandarów, baldachimu. Udekorujmy również okna naszych domów na trasie procesji kwiatami, postawieniem świętych obrazów w naszych oknach. Niech ten dzień będzie dniem jedności naszej parafii, jedności wypływającej z wiary w Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. 
  7. Przyszła niedziela to II niedziela miesiąca, czyli niedziela gospodarcza. Wszelkie ofiary, które będą składane na tace przeznaczymy na zapłatę drugiej raty ubezpieczenia wszystkich kościołów w kwocie 1.782 zł. Za wszelki dar serca już dzisiaj bardzo dziękuję.

Parafianom i Gościom życzę obfitości Bożych łask w każdym dniu nadchodzącego tygodnia. Niech na ten czas umocni nas błogosławieństwo Trójjedynego Boga.