Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 20. Niedzielę Zwykłą

 1. Dziękuję za ofiary składane na tacę w ramach Niedzieli Gospodarczej:
  • Legnickie Pole: 1.665,50 zł, 2 euro, 20 $
  • Gniewomierz: 423 zł
  • Mikołajowice: 232 zł
  • Złożono ofiary indywidualne oraz do skarbony na oświetlenie: 660 zł
  • W internecie na zrzutka.pl mamy zebranych 1.011 zł
  • Obecnie posiadamy zebranych z samych tac gospodarczych i ofiar indywidualnych: 5.404,20 zł na oświetlenie. 
 2. W zeszłym miesiącu informowałem o złożonej ofierze od parafian w Legnickim Polu w kwocie 2.500 zł na bieżące potrzeby. Za tę kwotę zostały zakupione następujące rzeczy: wino mszalne – 12 sztuk, komunikaty dla wiernych – 10 tysięcy sztuk, hostie – 600 sztuk, a także 4 komplety świec woskowych po 6 sztuk każdy na ołtarz. Jeszcze raz dziękuję za przekazane pieniądze.
 3. Z tyłu kościoła dla naszej wygody na każdej ze skarbon zostały przyczepione specjalne karty zbliżeniowe dzięki którym będzie można łatwo wesprzeć albo wymianę oświetlenia, albo przekazać datek na tacę. Wystarczy zbliżyć odblokowany telefon do karty lub aparatem zeskanować kod – zostaniemy tam przeniesieni na stronę internetową i tam należy wybrać kwotę, wpisać imię oraz e-mail i zapłacić telefonem. Karty są przyczepione do skarbon, których opis odnosi się również do kart: wymiana oświetlenie i utrzymanie bazyliki. 
 4. W środę jak każdego tygodnia zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi po Mszy Świętej wieczornej do godz. 20.00. 
 5. Za tydzień w Niedzielę (27 sierpnia) zapraszam na odpust ku czci Matki Bożej o godz. 15.00. Zachęcam, by pojawiły się dziewczynki w białych strojach do sypaniach kwiatków podczas procesji, zachęcam czterech mężczyzn do niesienia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej Po Eucharystii wraz z Kołem Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Mikołajowicach pragnę również zaprosić na wspólne, popołudniowe świętowanie wokół kościoła.
 6. Od dzisiaj przez kolejne 4 tygodnie, a dokładnie do 10 września będzie przeprowadzana ankieta parafialna. W ankiecie znajdują się 34 pytania odnoszące się do naszej wiary, do kwestii praktycznych jak godziny Mszy Świętych, spowiedzi, wypominek, pytania o wady parafii, proboszcza itp. Ankieta jest anonimowa, po uzupełnieniu należy ją złożyć do wyznaczonego pudełka. Ankieta jest również dostępna online na stronie bazyliki (www.bazylika.legnickiepole.pl/ankieta) – gorąco zachęcam by wybrać tę formę jej uzupełnienia (bo i tak wersja papierowa będzie wprowadzana do komputera). Bardzo mi zależy na poznaniu Waszego zdania, opinii, więc prosiłbym, by każdy uzupełnił tę ankietę: dzieci, młodzież, dorośli, by rodziny uzupełniały ankietę każdy z osobna, nie wspólnie. 
 7. Ze względu na to, że w ankiecie znajdują się pytania dotyczące Mszy Świętych to informuję, że WAKACYJNY PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH BĘDZIE OBOWIĄZYWAŁ DO KOŃCA WRZEŚNIA. Pod koniec września przy Waszym wsparciu ankietowym podejmę decyzję o nowym porządku Mszy Świętych, który będzie już stały.