Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 11. Niedzielę Zwykłą

 1. Dziękuję za ofiary składne w zeszłą niedzielę tzw. „niedzielę gospodarczą” na opłatę ubezpieczenia kościołów. Zebraliśmy kwotę: 1.634, 80 zł i 3 euro.
  • Z ogromną radością pragnę poinformować, że znaleźli się darczyńcy, którzy pragną pozostać anonimowi, a którzy stali się fundatorami tablicy do wyświetlania tekstów. Darczyńcom z całego serca dziękuję, a my powinniśmy się cieszyć nowym sprzęt już na początku lipca. Firma z Katowic była na miejscu w zeszłym tygodniu, zrobiła pomiary, aktualnie przygotowują specjalne ramię do tablicy, która będzie w momencie jej nieużywania zamykana.
 2. W środę zapraszam na kolejne spotkanie dla dorosłych: „120, czyli wiara w punktach”.Zatrzymujemy się nad kolejnymi fragmentami Katechizmu Kościoła Katolickiego, by stawać się coraz bardziej dojrzałymi osobami wierzącymi. Spotkania się otwarte dla wszystkich. 
 3. W piątek obchodzimy Dzień Ojca, więc ogarniamy naszych ojców modlitwą wypraszając żywym Boże błogosławieństwo, a zmarłym życie wieczne.
  • Również tego dnia jest ogromna uroczystość, czyli zakończenie roku szkolnegoMsza Święta dziękczynna za ten rok szkolny w intencji dyrekcji, nauczycieli, wszystkich pracowników szkoły, dzieci, młodzież, rodziców będzie celebrowana o godz. 8.00 – zapraszam Was wszystkich na tę Mszę Świętą, gdzie również będzie prosili o spokojny czas wakacji. 
 4. W przyszłą niedzielę (25 czerwca) zapraszam Was do Lubina na koncert „WNIEBODĘTE”,jest to koncert uwielbienia prowadzony przez Narodową Orkiestrę Dętą i zaproszonych gości, z wartościowymi świadectwami i muzyką na wysokim poziomie. Rozpoczęcie o 17.30 na lubińskich błoniach. Szczegóły na plakacie.
 5. W zeszłym tygodniu został zamontowany i uruchomiony system alarmowy w bazylice oraz domu parafialnym. Te dwa obiekty od teraz ochrania firma SOLID SECURITY. 
 6. Z racji przypadające 29 czerwca uroczystości śś. Apostołów Piotra i Pawła w przyszłą niedzielę (25 czerwca) po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka do puszek na tzw. „Świętopietrze”inaczej „Obol św. Piotra”. Są to ofiary zbierane raz w roku od VIII w. i przekazywane do Stolicy Apostolskiej na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Papieża. 
 7. OD LIPCA DO SIERPNIA ULEGA ZMIANIE PORZĄDEK NIEDZIELNYCH MSZY ŚWIĘTYCH, który będzie wyglądał następująco: 8.30 – Gniewomierz; 10.00 – Legnickie Pole, 11.30 – Mikołajowice, 13.00 – Legnickie Pole.