Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 4. Niedzielę Zwykłą

 1. W najbliższy I czwartek miesiąca będziemy modlili się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii i dla naszej diecezji, a także za kapłanów o łaskę świętości ich życia i nieustannego nawracania się. Jak każdego miesiąca proszę tego dnia o modlitwę w mojej intencji.
 2. Najbliższe odwiedziny chorych odbędą się 11 lutego w Światowy Dzień Chorego – tego dnia zachęcam również wszystkie rodziny o zmobilizowanie się, a także sąsiadów i przywiezienie osób starszych, schorowanych na Mszę Świętą o godz. 18.00 – na zakończenie tej Mszy będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych – przypominam, że przystępując do tego sakramentu trzeba być w stanie łaski uświęcającej.
 3. W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na Msze świętą przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów. Ofiary zebrane w tym dniu na tacę przeznaczone są na potrzeby zakonów kontemplacyjnych
  • święto Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę życia zakonnego. Ogarnijmy ich tego dnia naszą modlitwą, szczególnie pamiętając o Siostrach, które kiedykolwiek służyły w naszej parafii. 
 4. W piątek wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika – patrona chorych na gardło, a także przyzywanego w czasie krwotoku. W tym dniu po Mszach świętych będziemy mogli przyjąć szczególne błogosławieństwo za przyczyną tego Świętego, podczas którego kapłan posługuje się dwiema skrzyżowanymi świecami.
 5. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszach Świętych.
 6. Trwa wizyta duszpasterska.  Kolędę rozpoczynam w tygodniu od godz. 15.00 a w soboty od godz. 10.00. W tym tygodniu w przypadku braku zastępstwa będę wracał na Mszę Świętą. Z Bożym błogosławieństwem odwiedzę mieszkańców następujących miejscowości i ulic: 
  • w poniedziałek 30 stycznia ulice: Księżnej Anny 1, 3, 5; św. Jadwigi 6a, 6
  • we wtorek 31 stycznia ulica: św. Jadwigi 10abc, 9, 5, 3, 4, 2, 2b
  • w środę 1 lutego ulice: Piastowska od 2 do 28 – jedna strona ulicy; Piastowska od 23 do 1 – druga strona ulicy
  • w czwartek 2 lutego ulice: Krasińskiego, Słowackiego, Mickiewicza
  • w piątek 3 lutego ulice: Sienkiewicza, Norwida
  • w sobotę 4 lutego: tzw. „kolędowa dodatkowa” – wszystkie rodziny i osoby, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie mogą zgłosić chęć wizyty do czwartku (2 lutego) pod numerem telefonu: 504-74-64-54
 7. W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wszelkie sprawy można zgłaszać rano po Mszy Świętej o 8.00 lub umówić się telefonicznie.
 8. Zapraszam w sobotę od godz. 10.00 do bazyliki na rozbieranie choinek, szopki, sprzątanie poświąteczne.Zachęcam rodziny, młodzież, która przygotowuje się do Bierzmowania, a także Rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz młodzieży. Niech będzie dobry czas budowania wspólnoty poprzez naszą pracę.