Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkanocną

1. Dzisiejszą IV Niedzielą wielkanocną rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Zachęcam do indywidualnej modlitwy w tej intencji wypraszając powołania dla naszej diecezji i z naszej parafii. Jest to dobra okazja, by na nowo uświadomić sobie prawdę, że modlitwa o nowe powołania do służby w Kościele, to modlitwa o przyszłość wspólnoty wierzących, do których się zaliczamy. Zachęcamy i zapraszamy do modlitwy w tej ważnej intencji, zwłaszcza, by nie zabrakło szafarzy świętych sakramentów. Brak nowych powołań staje się coraz większym problemem wspólnoty Kościoła, także w naszej Diecezji.

2. Dziękuję za ofiary składane na tacę w ramach Niedzieli Gospodarczej:

Legnickie Pole: 2.115,61 zł

Gniewomierz: 365 zł

Mikołajowice: 233 zł

– Obecnie posiadamy zebranych środków na spłatę oświetlenia: 15.356,50, złożono również ofiary indywidualne w kwocie 200 zł, a także dwie ofiary po 1.000 zł oraz pozyskałem od sponsorów kwotę 3.000 zł. Zatem pozostaje nam do spłaty za oświetlenie 10.000 zł.

3. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

4. Wszystkich dorosłych zapraszam na katechezy pod nazwą „Wspólnota 120”. Spotkania przeznaczone są dla wszystkich osób pełnoletnich: kobiet, mężczyzn, małżeństw i wszystkich chętnych. W trakcie spotkań będziemy poruszali najróżniejsze tematy zwarte w Katechizmie Kościoła Katolickiego tj. sens życia, stworzenie, świat, kwestie moralne, wyjaśnienie przykazań, co znaczy świętych obcowanie, po co niedzielna Eucharystia itd. Najbliższe spotkanie we wtorek 23 kwietnia o 20.00 w domu parafialnym. Temat: „O Bogu, który jest Stwórcą nieba i ziemi”.

5. W przyszłą niedzielę będzie gościli 3 chłopaków z Republiki Środkowej Afryki, którzy uczą się w szkołach muzycznych w Polsce. Jeden w Krakowie, dwóch we Wrocławiu. Stypendium na naukę zafundowała im Fundacja Pro Spe. Razem z  nimi będzie wolontariusz, który wrócił z RPA i opowie o życiu misyjnym, budowie szkoły, społeczności katolickiej w tym kraju. Będziemy mogli wesprzeć chłopaków swoimi ofiarami, by na te wakacje mogli pojechać do rodziny, do Afryki

6. W tym tygodniu zapraszam dzieci komunijne na dwie próby: we wtorek i w piątek o godz. 16.00 w bazylice.