Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkanocną

1. Dzisiaj gościmy studentów z Republiki Środkowej Afryki, którzy uczą się w szkołach muzycznych w Polsce. Jeden w Krakowie, dwóch we Wrocławiu. Stypendium na naukę zafundowała im Fundacja Pro Spe. Razem z  nimi będzie wolontariusz, który wrócił z RŚA i opowie o życiu misyjnym, budowie szkoły, społeczności katolickiej w tym kraju. Będziemy mogli wesprzeć chłopaków swoimi ofiarami, by na te wakacje mogli pojechać do rodziny, do Afryki

2. Od środy rozpoczynamy maj – w naszej polskiej Tradycji szczególnie poświęcony Matce Bożej. Na nabożeństwa majowe zapraszam od wtorku do soboty o godz. 17.30,
po nabożeństwie Msza Święta. W niedzielę i poniedziałek zachęcam do indywidualnej modlitwy litanią. 

3. W czwartek obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, dlatego zachęcam, by w duchu patriotycznej tożsamości umieścić flagę w pobliżu naszych domów i mieszkań, byśmy znając historię naszej Ojczyzny coraz bardziej byli dumni z bycia Polakami. 

4. W piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, a zarazem rocznica ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Msze święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszej Ojczyźnie. Z racji uroczystości nie będzie wieczornego nabożeństwa majowego.

5. 3 maja przypada również pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie podczas każdej Mszy Świętej w Gniewomierzu, Mikołajowicach i Legnickim Polu.

6. Z racji przypadającego w sobotę wspomnienia św. Floriana, patrona strażaków zapraszam serdecznie wszystkich strażaków wraz z rodzinami z OSP Legnickie Pole, OSP Raczkowa, a także z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na Msze Świętą w przyszłą niedzielę (5 maja) o godz. 13.00, która będzie sprawowana w Waszej intencji w podziękowania za służbę. Po Mszy Świętej kawa i ciasto w domu parafialnym. Jeżeli ktoś chciałby upiec ciasto dla strażaków to prosiłbym o kontakt. 

7. Odwiedziny osób chorych z sakramentami odbędą się w przyszły piątek (10 maja) od godz. 10.00.

8. Przypominam, że Rocznica Pierwszej Komunii w naszej parafii odbędzie się 26 maja o godz. 13.00 – jest to stały termin rocznicy (zawsze w czwartą niedzielę maja). Próba dla dzieci odbędzie się 21 maja (wtorek) o 16.00 w bazylice. Natomiast spowiedź 23 maja (czwartek) o godz. 16.00.

9. Kancelaria parafialna będzie zamknięta 3 maja (piątek)