Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy,

– podczas Mszy Świętej o godz. 13.00 uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.

2. We wtorek obchodzę 13. rocznicę święceń kapłańskich – zapraszam Was do wspólnej modlitwy w mojej intencji oraz proszę o przyjęcie Komunii Świętej na Mszy Świętej o godz. 18.00,

tego dnia o godz. 16.00 zapraszam młodzież, która przygotowuje się do Bierzmowania na próbę do domu parafialnego

3. Ostatnie nabożeństwa majowe we wtorek i w środę o godz. 17.30. Pierwsze nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa we wtorek (4 czerwca). Będziemy je wspólnie przeżywać od wtorku do soboty po Mszy Świętej. Czerwcowe homilie w tygodniu będą poświęcone poszczególnym wezwaniu litanii do NSPJ.. 

4. W czwartek (30 maja) przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze Święte tego dnia według następującego porządku: Gniewomierz – 8.30, Mikołajowice – 10.00, Legnickie Pole – 12.00. Po Mszy Świętej w Legnickim Polku procesja do czterech ołtarzy. W tym roku wracamy do drogi poprzez teren DPS-u, następnie pójdziemy tak jak w pozostałych latach ulicami: Klasztorną, Asama, Matejki, Piastowską, Brodatego, Pobożnego i do bazyliki. Zapraszam dziewczynki młodsze i starsze (szczególnie komunijne i rocznicowe) do sypania kwiatów (prosiłbym o zapewnienie kwiatów do sypania dla poszczególnych dziewczynek) oraz chłopców do niesienia poduszek liturgicznych. Zapraszam dorosłych do niesienia sztandarów, baldachimu. Udekorujmy również okna naszych domów na trasie procesji kwiatami, postawieniem świętych obrazów w naszych oknach. Niech ten dzień będzie dniem jedności naszej parafii, jedności wypływającej z wiary w Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. 

5. Z soboty na niedzielę odbędzie się kolejna, 168. Nocna Piesza Pielgrzymka z Legnicy do Legnickiego Pola. Rozpoczęcie w kościele św. Jana Chrzciciela o 21.00, o godz. 4.00 Msza Święta w naszej bazylice.

6. W tym tygodnia kancelaria parafialna będzie otwarta tylko we wtorek o godz. 19.00.

7. Ze względu na wydarzenie LEGNICKIE POLE 1241, które odbywa się w dniach 31 maja-1 czerwca w tych dniach nastąpi zmiana porządku Eucharystii, by umożliwić wszystkim gościom, turystom swobodne zwiedzenia naszej bazyliki. W piątek (31 maja) nie będzie Eucharystii w Legnickim Polu, natomiast w sobotę (1 czerwca) będzie celebrowana tylko Msza Święta o godz. 12.00.