Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 6. Niedzielę Wielkanocną

  1. Dziękuję wszystkim osobom, które tak chętnie odpowiedziały na prośbę o przygotowanie ciast dla strażaków. Dziękuję również pani dyrektor Ewie Patrzek wraz z wszystkimi uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej za okazane serce i włożony trud w pracach przed domem parafialnym. 
  2. Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na tacę w ramach Niedzieli Gospodarczej. Dzisiejsze ofiary z tej i kolejnych niedziel gospodarczych będą przeznaczone na zakup tablicy ledowej do wyświetlania tekstów w bazylice. Zakup i montaż takiej tablicy to koszt 16.000 zł. W zeszłym tygodniu złożono indywidualne ofiary na tablicę w kwocie 450 zł. Jednocześnie informuję, że taca z niedzieli gospodarczej zbierana w Gniewomierzu oraz Mikołajowicach pozostaje w tamtych kościołach. Z tych ofiar będą opłacane rachunki za elektryczność, wodę, jak również będą kupowane wszelkie potrzebne bieżące rzeczy do danych kościołów. 
  3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 13.00 spotkanie dla Rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.
  4. Zapraszam na nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 w bazylice; w Gniewomierzu majówki codziennie o godz. 17.00, a w Mikołajowicach o godz. 18.00.
  5. Zapraszam na warsztaty prowadzone przez p. Anetę Rams – terapeutkę NEST, specjalistkę ds. komunikacji, żonę, mamę 4 dzieci pod hasłem: „Emocje, lęk, złość u dzieci i młodzieży – jak sobie z nimi radzić? Warsztaty dla rodziców.” Warsztaty są otwarte dla wszystkich osób i są bezpłatne. Odbędą się w środę (17 maja) o godz. 16.00 w domu parafialnym.
  6. Trzy kolejne niedziele w naszej parafii, 21, 28 maja i 4 czerwca to kolejno 3 uroczystości: pierwsza Komunia Święta, rocznica Pierwszej Komunii Świętej oraz Sakrament Bierzmowania. Stąd moja prośba, by przez te kolejne niedzielę osoby, które planują wybrać się do bazyliki na Mszę Świętą o godz. 13.00, aby wyjątkowo w te dni wybrały inne godziny Eucharystii, by pozwolić na spokojnie dzieciom, młodzieży oraz ich rodzinom przeżywać te uroczystości. Za okazane zrozumienie w swoim imieniu oraz tych rodzin bardzo serdecznie dziękuję.
  7. Z tyłu kościoła są wyłożone kartki na który znajduje się: „Modlitwa o dobre przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej”. Zachęcam wszystkich, nie tylko rodziny dzieci, ale wszystkich jako rodzinę parafialną, byśmy ten tydzień poświęcili na modlitwę za dzieci, rodziców, by czas Komunii Świętej stał się cudem w ich życiu, by głęboko i duchowo przeżyli swoje bezpośrednie spotkanie z Jezusem w Spowiedzi Świętej oraz Komunii Świętej. Stąd moja prośba, by każdy wziął kartkę i przez kolejne dni do przyszłej niedzieli odmówił raz dziennie tę modlitwę za 21 dzieci, które za tydzień przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć:

Justyna KOSIOROWSKA, panna, zam. Gniewomierz
Daniel CEROŃ kawaler, zam. Kalisz
zapowiedź 1
 
Natalia ŁABUZ, panna, zam. Legnickie Polezapowiedź 1
Mateusz JASIONOWSKI, kawaler, zam. Legnickie Pole 

Pamiętajmy w naszych modlitwach o narzeczonych w czasie ich bezpośredniego przygotowania do sakramentu Małżeństwa.