Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 6. Niedzielę Zwykłą

1. Dziękuję za ofiary, które zbieraliśmy na zakony klauzurowe. Przekazaliśmy na ten cel 507, 50 zł.

2. Dzisiaj II niedziela miesiąca, czyli niedziela gospodarcza. Dzisiejsza taca jest przeznaczona w całości ze wszystkich wiosek na zapłatę pierwszej raty ubezpieczenia kościołów i plebanii w kwocie: 1.889 zł. Suma ubezpieczenia opiewa na kwotę 6.729.000 zł.

3. Zakończyłem wczoraj odwiedziny duszpasterskie. Dziękuję Wam bardzo za otwarcie swoich domów i serc, za czas, jaki mi poświęciliście i za to, że czasem musieliście na mnie trochę poczekać. Dziękuję za to, że mogłem Was spotkać, poznać i porozmawiać. Dziękuję za wszystkie słowa, które padły z Waszych ust, za każde spostrzeżenia, pomysły, za każdy uśmiech i łzy. W najbliższym czasie podczas ogłoszeń zrobię podsumowanie tej wizyty w sposób szczegółowy. Niech Boże błogosławieństwo zaniesione do waszych domów, towarzyszy Wam i Waszym Rodzinom każdego dnia. Wszystkich Parafian, a szczególnie chorych, samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji wspieram modlitwą i polecam opiece naszej Świętej Patronki Jadwidze Śląskiej.

4. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Zechciejmy wykorzystać ten czterdziestodniowy czas łaski na osobiste nawrócenie i zbliżenie się do Boga oraz bliźnich.

5. W Środa Popielcową Msze Święte połączone z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty będą sprawowane według następującego porządku:

Gniewomierz: 16.00

Mikołajowice: 17.30

Legnickie Pole: 19.00

6. W tym dniu obowiązuje post ścisły, który polega na ograniczeniu posiłków do trzech  oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Od Środy Popielcowej rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty. Będziemy modlić się o trzeźwość Narodu, o dobre odprawienie rekolekcji i pojednanie z Bogiem i bliźnimi.

7. Tradycyjnie zapraszam na nabożeństwa pasyjne: 

Droga Krzyżowa – w piątki o 17.15

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w tym roku w niedziele bezpośrednio po Mszy Świętej o 13.00.

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

Przez cały Wielki Post z tyłu bazyliki będzie skarbona z napisem KWIATY, gdzie można złożyć ofiarę na dekoracja świąteczne do Bożego Grobu, ołtarza adoracji

8. 16 lutego to pierwszy piątek Wielkiego Postu. W Kościele w Polsce przeżywamy go jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. Modlitwy rozpoczniemy o godz. 17.15 w czasie Drogi Krzyżowej, a o godz. 18.00 Eucharystia w intencji wynagradzającej. 

Przed nami czterdziestodniowy czas intensywnej pracy nad sobą.  Jest z nami Bóg, który chce naszego dobra i dlatego obficie nam błogosławi.  Otwórzmy się na ten wielki dar i przyjmijmy Jego błogosławieństwo.