Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 2 Niedzielę Wielkiego Postu

 1. II Niedziela Wielkiego Postu to w całym Kościele Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, których otoczmy naszą modlitwą. Ofiarą do puszek możemy wesprzeć Polskich Misjonarzy.
 2. Dziękuję za przekazane ofiary w zeszłą niedzielę na potrzebujących z Ukrainy. Przekazaliśmy do Caritas Polska kwotę: 889, 41 zł
 3. Tradycyjnie zapraszam na nabożeństwa pasyjne:
  • Droga Krzyżowa – w piątek o 17.15.Gorzkie Żale z kazaniem: „Herod i ludzkie namiętności” – dzisiaj o 17.00.
  • Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali przeznaczamy na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu i na święta.
 4. W środę dzień poświęcony Matce Bożej Bolesnej. O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej, o 18.00 Msza Święta z formularza maryjnego. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 – w tym czasie będę posługiwał w konfesjonale, jeżeli ktoś chciałby skorzystać ze spowiedzi. 
 5. Zapraszam dzieci i młodzież do włączenia w pomoc Wileńskiemu Hospicjum dla Dzieci MOST DO NIEBA. Po Mszach Świętych można zabrać ze sobą do domu „Skarbonkę Dobra”. Warto przez cały Wielki Post wrzucać do tej skarbonki pieniądze za które moglibyśmy kupić coś miłego dla siebie. W ten sposób będziemy uczyć się wyrzeczenia i wsparcia dla swoich rówieśników, którzy przygotowują się na odejście z tego świata. W Wielki Piątek będziemy mogli te skarbonki położyć obok krzyża w trakcie adoracji.
 6. Przypominam, że jutro spotkania dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych z p. Anetą Rams  o 16.00 i 18.00 w domu parafialnym.
 7. W najbliższy piątek 10 marca pierwsze spotkanie grupy młodzieżowej. Będzie to spotkanie filmowe. „Czekając na motyle” – film o sile przebaczenia i nierozerwalnych, mimo przeszkód i konfliktów, więzach rodzinnych. Po filmie będzie możliwość rozmowy nt. filmu, mały poczęstunek. Serdecznie zapraszam.
 8. Wedle zapowiedzi po kolędowych przyszła niedziela będzie niedzielą tzw. gospodarczą. Wszelkie ofiary, które będą składane na tace przeznaczymy na zapłatę pierwszej raty ubezpieczenia wszystkich kościołów w kwocie 1.782 zł i zapłatę za świecie na święta i paschały. Za wszelki dar serca już dzisiaj bardzo dziękuję. 

Życzę wszystkim owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu. Niech błogosławieństwo Boże umocni naszą wolę wypełniania wszystkich wielkopostnych postanowień.