Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 1. Niedzielę Wielkiego Postu

1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu, w łączności z całym Kościołem podejmujemy drogę wielkopostnej odnowy i przemiany serc, trwając na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, pełnieniu dzieł miłosierdzia, pokuty i umartwienia.

2. Dziękuję kilku osobom, które w ostatnich dniach przygotowały poszczególne kościoły do przeżycia przez nas okresu Wielkiego Postu.

3. Tradycyjnie zapraszam na nabożeństwa pasyjne: 

Droga Krzyżowa – w piątki o 17.15

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o 14.00

Przez cały Wielki Post z tyłu bazyliki będzie skarbona z napisem KWIATY, gdzie można złożyć ofiarę na dekoracja świąteczne do Bożego Grobu, ołtarza adoracji

4. W tym Wielkim Poście zapraszam do wsparcia modlitewnego oraz materialnego DOMU DZIECKA przy ul. Słubickiej w Legnicy. Ofiary można do składać do jednej ze skarbon z tyłu bazyliki. 

5. W przyszłą niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pamiętamy o wszystkich misjonarzy: duchownych i świeckich, którzy na terenach misyjnych budują Kościół Chrystusowy. Będziemy mogli wesprzeć misjonarzy ofiarami złożonymi do puszek. Obecnie za granicą posługuje 1.741 polskich misjonarzy.