Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 21. Niedzielę Zwykłą

 1. W środę jak każdego tygodnia zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi po Mszy Świętej wieczornej do godz. 20.00. 
 2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiącokazja do spowiedzi od 17.30 do 18.00,
  • tego dnia 84. Rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski.
 3. Z soboty na niedzielę odbędzie się kolejna, 163. Nocna Piesza Pielgrzymka z Legnicy do Legnickiego Pola. Rozpoczęcie w kościele św. Jana Chrzciciela o 21.00, o godz. 4.00 Msza Święta w naszej bazylice.
 4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszach Świętych.
 5. Po wakacjach powracam do odwiedzin chorych z Najświętszym Sakramentem. Najbliższe odwiedziny odbędą się 9 września w sobotę od godz. 9.00. Jeżeli są rodziny, sąsiedzi, znajomi, którzy wiedzą o osobach, które pragnęły comiesięcznych odwiedzin to proszę o zgłoszenie takich osób do 8 września. 
 6. Zapraszam na Mszę Świętą Dożynkową sprawowaną w intencji dziękczynnej za tegoroczne plony rolne, z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rolników gminy Legnickie Pole oraz wszystkich Gospodarzy gminy, która będzie sprawowana w sobotę 2 września o godz. 13.00 po której wspólnie przejdziemy w korowodzie, by dalej świętować. 
 7. W poniedziałek 4 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny. W związku z tym serdecznie zapraszam dzieci i młodzież oraz dyrekcję, nauczycieli, katechetów i wychowawców, a także rodziców na Mszę św., którą odprawimy o godz. 8.00, prosząc o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym.
  • na tę Mszę św. zapraszam szczególnie wszystkie dzieci z klas I, które w tym roku rozpoczynają naukę w szkole. Pierwszoklasistów zapraszam do kościoła z przyborami szkolnymi, które specjalnie pobłogosławimy
  • zachęcam dzieci i młodzież do spowiedzi przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Okazja do spowiedzi w najbliższy piątek od 17.30 do 18.00.
 8. Od dzisiaj przez kolejne 4 tygodnie, a dokładnie do 10 września będzie przeprowadzana ankieta parafialna. Ankieta jest anonimowa, po uzupełnieniu należy ją złożyć do wyznaczonego pudełka. Ankieta jest również dostępna online na stronie bazyliki (www.bazylika.legnickiepole.pl/ankieta) – gorąco zachęcam by wybrać tę formę jej uzupełnienia (bo i tak wersja papierowa będzie wprowadzana do komputera). Bardzo mi zależy na poznaniu Waszego zdania, opinii, więc prosiłbym, by każdy uzupełnił tę ankietę: dzieci, młodzież, dorośli, by rodziny uzupełniały ankietę każdy z osobna, nie wspólnie. 
 9. WAKACYJNY PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH BĘDZIE OBOWIĄZYWAŁ DO KOŃCA WRZEŚNIA. Pod koniec września przy Waszym wsparciu ankietowym podejmę decyzję o nowym porządku Mszy Świętych, który będzie już stały.