Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 19. Niedzielę Zwykłą

    1. Dziękuję wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały bazylikę: Edycie Serafin-Wan, Kamilowi Wam, Jadwidze Lelito, Annie Marcoń, Łukaszowi Kwaśniakowi, Helenie Hoć, Lucynie Nowak. Dziękuję za poświęcony czas i włożone serce. 
    2. W dniach 9-10 sierpnia zostało wymienione oświetlenie w prezbiterium. Koszt tej inwestycji wyniósł 30.900 zł.  Wszelkie ofiary, które będą składane dzisiaj na tace w Legnickim Polu przeznaczymy właśnie na ten cel. Wczoraj również założyłem w internecie tzw. zrzutkę, poprzez którą można dokonać przelewy online wspierające tę inwestycje. Już dzisiaj dziękuję za wpłacone na zrzutce przez ostatnią dobę kwotę 700 zł. 
  1. We wtorek (15 sierpnia) UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Jest to jeden z tych dni poza niedzielą, w które wierni są zobowiązani do udziału w Eucharystii. Zatem na Msze św. zapraszam tak jak w niedzielę, tj. o 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Także w poniedziałek wieczorem o godz. 18.00 Eucharystia będzie sprawowana już z uroczystości. Po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławienia tegorocznych ziół i owoców. 
    • tego dnia w Polsce obchodzimy dzień solidarności z ofiarami powodzi jakie nawiedziły Słowenię.Po każdej z Eucharystii odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.dzień 15 sierpnia upamiętnia Bitwę Warszawską w 1920, stoczoną w czasie wojny polsko – bolszewickiej i obchodzony jest także jako święto Wojska Polskiego.
  2. W środę przypada dzień patronalny Biskupa Seniora Stefana, zachęcam do modlitwy w intencji dostojnego Solenizanta.  
  3. W sobotę (26 sierpnia) przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Kościół w Mikołajowicach nosi Jej wezwanie, zatem w Niedzielę (27 sierpnia) zapraszam na odpust ku czci Matki Bożej o godz. 15.00. Po Eucharystii pragnę również zaprosić w imieniu Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Mikołajowicach na wspólne, popołudniowe świętowanie wokół kościoła. Będą tam wystawione stoły, ławki, byśmy wspólnie napili się kawy, herbaty, zjedli coś przepysznego. ZAPRASZAMY!
  4. W najbliższy piątek (18 sierpnia) mija rok od kiedy pojawiłem się w Legnickim Polu jako administrator. Składam bardzo, bardzo wielkie podziękowania każdej i każdemu z Was za wszelką życzliwość, otwartość serc, dobre słowo, wskazówki, wsparcie, które od Was otrzymałem w tym czasie. Przez ten rok udało się wiele zrobić i w domu parafialnym i w poszczególnych kościołach, wiele dobra zadziało się również duchowo poprzez wspólnoty, które zaczęły się pojawiać w naszej rodzinie parafialnej. Jeszcze raz dziękuję i mam nadzieję, że nasza dalsza przygoda podążania za Panem Bogiem będzie trwała dalej przez kolejne lata. Proszę, by to największe wsparcie wypływało z modlitwy, za którą również dziękuję.