Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 2. Niedzielę Wielkiego Postu

1. II Niedziela Wielkiego Postu to w całym Kościele Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, których otoczmy naszą modlitwą. Ofiarą do puszek możemy wesprzeć Polskich Misjonarzy.

2. Tradycyjnie zapraszam na nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa – w piątki o 17.15

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele ok. 14.00. W tym tygodniu będą nam towarzyszyły dwie postacie: „Szymon z Cyreny i Weronika”.

Przez cały Wielki Post z tyłu bazyliki będzie skarbona z napisem KWIATY, gdzie można złożyć ofiarę na dekoracja świąteczne do Bożego Grobu, ołtarza adoracji

3. W tym Wielkim Poście zapraszam do wsparcia modlitewnego oraz materialnego DOMU DZIECKA przy ul. Słubickiej w Legnicy. Ofiary można do składać do jednej ze skarbon z tyłu bazyliki. 

4. Pierwszy piątek miesiąca:

Od godz. 10.00 – odwiedziny osób chorych z Najświętszym Sakramentem

Spowiedź święta: 16.00-16.30 Gniewomierz, 16.30-17.00 Mikołajowice, z racji Drogi Krzyżowej! 19.00-19.30 Legnickie Pole.

tego dnia obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

5. W najbliższą sobotę (I miesiąca) o 9.00 zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, według tradycji fatimskiej połączone z 15-minutowym rozmyślaniem i różańcem.

6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach Świętych o 8.30, 11.30 i 13.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca bez adoracji Najświętszego Sakramentu.

7. KANCELARIA PARAFIALNA w najbliższy piątek (1 marca) będzie czynna od godz. 19.30.

Życzę wszystkim owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu. Niech błogosławieństwo Boże umocni naszą wolę wypełniania wszystkich wielkopostnych postanowień.