Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 32. Niedzielę Zwykłą

 1. Przeżywamy dzisiaj XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „To jest zawsze nasz dom”. 
 2. Trwa modlitwa wypominkowa, którą rozpoczynamy w Legnickim Polu o 17.30. W najbliższy piątek zakończenie wypominek w Legnickim Polu. Plan modlitwy na ten tydzień: 
  • 13 XI (pon): Kossak-Szuckiej, 9 kwietnia, Bielowskiego, Pobożnego, Brodatego, Księżnej Anny, Książąt Śląskich
  • 14 XI (wt): Asama, Wyspiańskiego, Piastowska, Klasztorna
  • 15 XI (śr): św. Jadwigi, Turecka, Janczarska i Strachowice
  • 16 XI (czw): Benedyktynów, Fredry, Rycerska, Słowackiego, Sienkiewicza, Tatarska
  • 17 XI (pt): wypominki bez podanych ulic i miejscowości
 3. W diecezji legnickiej odbywa się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Jeżeli ktoś chciałby skorzystać z łaski modlitwy przy relikwiach to w piątek (17.11) od 18.30 do soboty, do godz. 9.00 będzie można to uczynić w Katedrze Legnickiej. Na zakończenie peregrynacji w sobotę (18.11) w kinie PIAST w Legnicy odbędzie się projekcja filmu: „Ulmowie. Błogosławiona Rodzina”. Seans o godz. 14.00, cena biletu to 14 zł. 
 4. Informacja dla narzeczonych. W dniach 13-17 listopada (poniedziałek-piątek) w parafii MB Królowej Polski w Legnicy (Os. Kopernika) odbędzie się kurs przedmałżeński
 5. W piątek (17,11) zapraszam na spotkanie GRUPĘ MŁODZIEŻOWĄ – SEKCJĘ STARSZĄ, czyli młodzież ze szkoły ponadstawowej i starszą. Na najbliższym spotkaniu odbędzie się przedstawienie programu formacyjnego pod hasłem: “Odkrywanie życia”.
 6. W najbliższą sobotę (18.11) BAL ANDRZEJKOWY, który rozpoczynamy o godz. 20.00. Prosiłbym wszystkie zapisane pary, osoby o uregulowanie formalności u Basi Sajewicz, a jeżeli ktoś jeszcze chciałby skorzystać z tej okazji do zabawy to ma możliwość zapisu do poniedziałku, do godz. 20.00 po tym terminie lista już będzie zamknięta. 
 7. Bardzo prosiłbym osoby, które zapisały się na wyjazd do Łodzi na uwielbienie z o. Adamem Szustakiem OP o wpłacenie kwoty 300 zł do końca bieżącego tygodnia. 
 8. Za dwa tygodnie rozpoczynamy Adwent. Dlatego chciałbym zaprosić Was do włączenia się w akcję charytatywną. Tym razem przez cały Adwent aż do świąt Bożego Narodzenia będziemy mieli możliwość wsparcia PUCKIEGO HOSPICJUM założonego przez śp. Ks. Jana Kaczkowskiego. Szczegółowe informacje będę podawał w najbliższym czasie.
 9. W nawiązaniu do uzupełnianej przez Was ankiety parafialnej chciałbym zwrócić się do osób, które w odpowiedzi na pytanie „Czym chciałbyś/chciałabyś zajmować się w parafii?” odpowiedziały, że chciałby się zaangażować w liturgię: czytanie, śpiewanie. Chciałbym utworzyć w parafii zespół liturgiczny, tak by każdy mógł podczas Mszy Świętych niedzielnych brać w niej czynny udział poprzez czytanie liturgii słowa lub śpiewanie psalmów. Dlatego prosiłbym o osobisty kontakt wspomniane osób lub tych z Was, którzy również chciałyby się w taki sposób zaangażować w Eucharystię.