Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na święto Przemienienia Pańskiego

  1. W  środę (9.08) przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Patronki Europy,
    • w piątek (10.08) święto św. Wawrzyńca, diakona i Męczennika. Tego dnia Biskup Legnicki będzie celebrował Eucharystię w kaplicy św. Wawrzyńca na szczycie Śnieżki o godz. 12.00
  2. 12 sierpnia, w sobotę zapraszam na sobotę gospodarczą, czyli sprzątanie bazyliki. Wszystkie osoby pragnąc pomóc, dysponujące czasem i chęcią zapraszam na godz. 10.00. 
  3. Za tydzień II niedziela miesiąca, czyli niedziela gospodarcza. Wszelkie ofiary, które będą składane na tace w Legnickim Polu przeznaczymy na wymianę oświetlenia bazyliki. Wymiana lamp w prezbiterium rozpocznie się w połowie sierpnia. Za wszelki dar serca już dzisiaj bardzo dziękuję.
  4. Już dzisiaj przypominam, że 15 sierpnia (wtorek) obchodzimy największe święto maryjne UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Jest to jeden z tych dni poza niedzielą, w które wierni są zobowiązani do udziału w Eucharystii. Zatem na Msze św. zapraszam tak jak w niedzielę, tj. o 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławienia tegorocznych ziół i owoców.