Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny,
  • podczas Mszy Świętej o godz. 13.00 obchodzimy rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
  • dzisiaj obchodzę 12 rocznicę święceń kapłańskich – zapraszam Was do wspólnej modlitwy w mojej intencji oraz proszę o przyjęcie Komunii Świętej w poniedziałek o godz. 18.00.
 2. 1 czerwca (czwartek) nie będzie Mszy Świętej wieczornej. Zapraszam na godz. 9.00 na Eucharystię w intencji dyrekcji, nauczycieli i wszystkich uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Legnickim Polu. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o wszystkich dzieciak z racji ich święta.
 3. Od 2 czerwca rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą się one odbywały od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy Świętej. 
 4. W piątek ostatnia próba przed Bierzmowaniem dla młodzieży wraz ze świadkami. Dodatkowo nastąpi zmiana: bezpośrednio po próbie o godz. 20.00 odbędzie spowiedź, będzie to również spowiedź pierwszopiątkowa dla wszystkich chętnych. 
 5. W czerwcu osoby chore odwiedzę z Komunią Świętą w drugą sobotę miesiąca, czyli 10 czerwca. 
 6. Z soboty na niedzielę odbędzie się kolejna, 160. Nocna Piesza Pielgrzymka z Legnicy do Legnickiego Pola. Rozpoczęcie w kościele św. Jana Chrzciciela o 21.00, o godz. 4.00 Msza Święta w naszej bazylice.
 7. W przyszła niedzielę o godz. 13.00 młodzież z naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Mszy Świętej będzie przewodniczył Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski. Zwracam się z prośbą o podjęcie wyzwania modlitewnego w intencji młodzieży. Z tyłu kościoła znajdują się kartki z modlitwą do codziennego odmawiania. 
 8. 8 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Tego dnia w Legnickim Polu odbędzie się jedna Msza Święta z procesją do czterech ołtarzy o godz. 11.00. Prosiłbym o przygotowanie trasy przejścia oraz ołtarzy wedle przyjętego w poprzednich latach porządku. Jednocześnie proszę o wcześniejszą deklarację osób, które chciałby nieść poszczególne sztandary w czasie procesji. Zapraszam również dziewczynki do sypania kwiatów oraz chłopców do niesienia poduszek liturgicznych. 
 9. W tym tygodnia kancelaria parafialna będzie otwarta tylko w środę od godz. 20.00.

         Niech w codziennym życiu umacnia nas Duch Święty, abyśmy żyli zgodnie z Ewangelią, aby wielkanocne dzieło Chrystusa i dar Ducha Świętego przyczyniały się do wzrostu Kościoła.