Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny i duszpasterski.
  • ponawiam zaproszenie na dzisiejszą kawę o godz. 14.00 w domu parafialnym, by podsumować rok proboszczowania i porozmawiać o przyszłości naszej wspólnoty.
 2. Pierwszy piątek miesiąca:
  • Od godz. 10.00 – odwiedziny osób chorych z Najświętszym Sakramentem
  • Spowiedź święta: 16.00-16.30 Gniewomierz, 16.45-17.15 Mikołajowice, 17.30-18.00 Legnickie Pole. 
  • Spotkanie Grupy Młodzieżowej – sekcja młodsza (klasy 5-8) o godz. 19.30.
 3. W najbliższą sobotę (I miesiąca) o 9.00 zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, według tradycji fatimskiej połączone z 15-minutowym rozmyślaniem i różańcem.
 4. W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas duchowego przygotowania naszego wnętrza do przeżycia świąt Narodzenia Pańskiego. Już dziś zapraszam do duchowej podróży poprzez uczestnictwo w Roratach od poniedziałku do piątku o 18.00. Dzieci zapraszam na Roraty we wtorki i czwartki o 18.00;
  • jest to także pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach Świętych o 8.30, 11.30 i 13.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Za tydzień pobłogosławimy także opłatki na stół wigilijny, które od przyszłego tygodnia będą roznoszone po naszych domach. Zadbajmy o to, aby nie zabrakło pobłogosławionego opłatka na naszych świątecznych stołach, niech stanie się symbolem naszej wzajemnej miłości, zgody i przebaczenia. Składam już teraz podziękowania za ofiary składane przy nabywaniu opłatków, które będą w całości przeznaczone na opał i termomodernizację plebanii. Proszę także o życzliwe, jak każdego roku, przyjęcie wydelegowanych parafian, którzy będą roznosili opłatki. Osoby chętne do roznoszenia opłatków proszę o osobisty kontakt.
 6. CHOINKI DO BAZYLIKI:
  Jeżeli ktoś dysponowałby choinkami, które chciałby ofiarować na wystrój świąteczny bazyliki oraz pozostałych kościołów to prosiłbym o kontakt osobisty lub telefoniczny do 8 grudnia. 

Idźmy z błogosławieństwem Bożym,  by budować Królestwo Chrystusa w naszej codzienności.