Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 1. Niedzielę Adwentu

  1. Wraz Adwentem rozpoczynamy w Polsce realizację nowego programu duszpasterskiego, pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. 
  2. Na roraty zapraszam młodzież i dorosłych od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Specjalne roraty dla wszystkich dzieci będą odbywały się we wtorki i czwartki o godz. 18.00.Zachęcam do przynoszenia świec lub własnych lampionów.
  3. W środę dzień poświęcony Matce Bożej Bolesnej. O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej, o 18.00 Msza Święta roratnia. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 – w tym czasie będę posługiwał w konfesjonale, jeżeli ktoś chciałby skorzystać ze spowiedzi. 
  4. W przyszłą niedzielę w całej Polsce odbędzie się coroczna zbiórka pieniężna do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie;
    • przyszła niedziela to również II Niedziela Miesiąca, zatem NIEDZIELA GOSPODARCZA. 
  5. Ze względu na odbywający się Jarmark Bożonarodzeniowy ulegną zmianie godziny Mszy Świętych. W najbliższy piątek (8.12) Msza Święta będzie o godz. 12.00, natomiast w sobotę (9.12) będzie tylko Msza Święta o godz. 9.00, nie będzie Mszy wieczornej.
  6. Od Adwentu rozpoczynamy naszą akcję uwrażliwiania serc poprzez pomoc materialną PUCKIEMU HOSPICJUM ŚW. OJCA PIO założonemu prze śp. Ks. Jana Kaczkowskiego.  Do skarbony można składać ofiary, które przeznaczymy jako parafia na wsparcie tego dzieła. Hospicjum opisują swój cel w taki sposób:„Głęboko wierzymy w to, że dobra opieka medyczna, wsparcie i uważność mogą sprawić, że człowiek chory oraz  jego najbliżsi poczują bliskość, miłość oraz spokój na ostatniej drodze życia”. 
  7. Już dzisiaj zapraszam Was bardzo serdecznie na REKOLEKCJE ADWENTOWE pod hasłem: „Bóg, który Jest”. Odbędą się one w dniach 17-20 grudnia (niedziela-środa). Nauki rekolekcje w niedziele podczas każdej Mszy Świętej, natomiast od poniedziałku do środy Msze Świętą z nauką: 16.00 (Gniewomierz), 17.30 (Mikołajowice) i 19.00 (Legnickie Pole). Rekolekcje wygłosi dla nas ks. Piotr Spyra – kapłan z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, odpowiedzialny za Zamojską Szkołę Ewangelizacji, wspólnotę „Przyjaciele Oblubieńca”, rekolekcjonista, muzyk, autor książek. Spowiedź przedświąteczna zaplanowana jest na środę (20 grudnia). 
  8. Zgodnie z zapowiedzią za chwilę pobłogosławimy wieńce adwentowe oraz opłatki na stół wigilijny. Będzie je można nabywać w zakrystii oraz od osób, które będą je roznosić po domach (zapraszam chętne osoby do roznoszenia opłatków, tak by była jedna osobna w każdej wiosce). Ofiary składane z tej okazji, przeznaczone są w całości na opał oraz termomodernizację domu parafialnego.