Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 12. Niedzielę Zwykłą

 1. Dziękuję za całego serca za przygotowanie i wspólne przeżycie odpust św. Antoniego w Gniewomierzu. Mam nadzieję, że będzie to już coroczna modlitwa i wspólna integracja całej parafii. Za zaangażowanie w sposób szczególny dziękuję:
  • przygotowanie świątyni: Małgorzata Groblicka, Maria Wincentowicz, Gabriela i Małgorzata Kuprianiuk
  • organizatorki poczęstunku (ciasta, obsługa gości): Janina Peregrym, Beata Majcher, Lucyna Gruszecka, Anna Bukowska, Irena Jaszczyk, Halina Andruchów, Ada Dygas i najmłodsza organizatorka Nadia Dygas, Wanda Mikołajczyk, Stanisława Migdał, Katarzyna Migdał, Maria Wincentowicz, Antonina Pielak, Krystyna Wardęga, Natalia Flejterska, Maria Świrska, Czesława Torba, Małgorzata Groblicka i Jadwiga Gawron
  • obsługa techniczna: Paweł Migdał, Mateusz Migdał, Sebastian Gawron, Grzegorz Zawistowski, Maciej Maślańczyk, Tomasz Kuprianiuk, Piotr Migdał
 2. Dzisiaj XII Niedziela zwykła,
  • po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka do puszek na tzw. „Świętopietrze” – ofiary zbierane na rzecz posługi apostolskiej 
   i charytatywnej Papieża. 
 3. W czwartek w liturgii obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Głównych Patronów naszej diecezji, prosić będziemy o ich wstawiennictwo dla całej Wspólnoty Diecezjalnej.
 4. W najbliższy piątek ostatnie nabożeństwo czerwcowe.
 5. Z soboty na niedzielę odbędzie się kolejna, 161. Nocna Piesza Pielgrzymka z Legnicy do Legnickiego Pola. Rozpoczęcie w kościele św. Jana Chrzciciela o 21.00, o godz. 4.00 Msza Święta w naszej bazylice.
 6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszach Świętych.
 7. Informuję, że w lipcu i sierpniu nie będzie odwiedzin chorych.
 8. OD PRZYSZŁEJ NIEDZIELI (2 LIPCA) ULEGA ZMIANIE PORZĄDEK NIEDZIELNYCH MSZY ŚWIĘTYCH, który będzie wyglądał następująco: 8.30 – Gniewomierz; 10.00 – Legnickie Pole, 11.30 – Mikołajowice, 13.00 – Legnickie Pole.
 9. W dniach 30 czerwca-8 lipca zastępstwo w parafii będzie pełnił ks. Mateusz Rycek. Wszelkie sprawy związane ze sprawami kancelaryjnymi, pogrzebami, wezwaniem do chorych należy zgłaszać po Mszy Świętej w Legnickim Polu lub telefonicznie dzwoniąc na numer plebanii: 76-858-21-85, który będzie przekierowany bezpośrednio do ks. Mateusza. 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Sakrament Małżeństwa w naszej parafii pragną zawrzeć:

Karolina MAJOCH, panna, zam. Legnickie Pole

Marcin Patryk PIASECZNY kawaler, zam. Legnickie

zapowiedzi: 25 czerwca 2023, 2 lipca 2023