Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 7. Niedzielę Zwykłą

 1. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Zechciejmy wykorzystać ten czterdziestodniowy czas łaski na osobiste nawrócenie i zbliżenie się do Boga oraz bliźnich.
 2. W Środa Popielcową Msze Święte połączone z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty będą sprawowane według następującego porządku:
  • Legnickie Pole: 9.00 i 18.00
  • Gniewomierz: 16.000
  • Mikołajowice: 17.00
 3. W tym dniu obowiązuje post ścisły, który polega na ograniczeniu posiłków do trzech oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Z racji Środy Popielcowej tego dnia nie będzie nabożeństwa do Matki Bożej Bolesnej oraz adoracji. Od Środy Popielcowej rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty. Będziemy modlić się o trzeźwość Narodu, o dobre odprawienie rekolekcji i pojednanie z Bogiem i bliźnimi.
 4. Tradycyjnie zapraszam na nabożeństwa pasyjne: 
  • Droga Krzyżowa – w piątki o 17.15
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o 17.00
  • Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali przeznaczamy na kwiaty do Bożego Grobu.
 5. 24 lutego to pierwszy piątek Wielkiego Postu. W Kościele w Polsce przeżywamy go jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. Modlitwy rozpoczniemy o godz. 17:15 w czasie Drogi Krzyżowej, a o godz. 18:00 Eucharystia w intencji wynagradzającej. 
 6. W Wielkim Poście zapraszam do wsparcia modlitewnego oraz materialnego Wileńskiego Hospicjum dla Dzieci „MOST DO NIEBA”. Hospicjum zaczęło istnieć w 2012 roku od tego, gdy do s. Michaeli przyszedł z mamą mały, bardzo słaby chłopczyk i powiedział do niej: „Mam raka. Pomożesz mi?” Co roku, z powodu nieuleczalnych chorób, umiera na Litwie ponad 120 dzieci. Wileńskie hospicjum powstało na Wzgórzu Nadziei. W tym miejscu stoi plebania bł. Ks. Michała Sopoćko, na parterze której namalowany został pierwszy wizerunek Jezusa Miłosiernego. Stąd wyszła iskra miłosierdzia, która zapali cały świat. Tu narodził się kult Bożego Miłosierdzia. Zatem zachęcam do modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia. W Wielkim Poście będziemy również gościli osoby, które opowiedzą o tym miejscu.
 7. W przyszłą niedzielę (26 lutego) zapraszam na teren przy remizie w Raczkowej na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych: zaczynamy od godz. 14.50 przy tablicy pamiątkowej, następnie Msza Święta w świetlicy wiejskiej, potem wykład i wspólne biesiadowanie. 
 8. Przypominam o projekcie „KULTURALNA PARAFIA”. Zapraszam wyjazd do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu w dniu 4 kwietnia (Wielki Wtorek) na koncert „Pasja według św. Jana” Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Wrocławskiej Orkiestry Barokowej oraz chóru Windsbacher Knabenchor i wybitnych solistów. Wyjazd ok. 16.30, powrót ok. 23.00. Koszt biletu i autokaru to 150 zł. Pozostało nam 15 miejsc. Zapisy jeszcze przez tydzień. 
 9. Od dzisiaj już funkcjonuje nowa strona internetowa naszej parafii. Na tej stronie znajdziecie intencje mszalne (z biegiem czasu wpisane już do końca roku, więc łatwo będzie znaleźć wolny termin), ogłoszenia, informacje o wspólnotach, bieżące kalendarium parafialne, kontakt, dokumenty potrzebne do sakramentów, aktualności, nagrane homilie i wiele innych. Więc zapraszam i czekam na jakieś dodatkowe sugestie, co można poprawić, dodać. Adres strony: www.bazylika.legnickiepole.pl

Przed nami czterdziestodniowy czas intensywnej pracy nad sobą. 

Jest z nami Bóg, który chce naszego dobra i dlatego obficie nam błogosławi. 

Otwórzmy się na ten wielki dar i przyjmijmy Jego błogosławieństwo.