Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 1 Niedzielę Wielkiego Postu

 1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu, w łączności z całym Kościołem podejmujemy drogę wielkopostnej odnowy i przemiany serc, trwając na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, pełnieniu dzieł miłosierdzia, pokuty i umartwienia.
 2. Dziękuję za przekazane ofiary w ostatnim czasie:
  • 2 lutego na zakon kontemplacyjne zebraliśmy: 556 zł
  • 12 lutego na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy: 926, 95 zł
 3. Z racji obchodzonej w piątek 1-ej rocznicy wybuchu wojny na Ukrainie dzisiejsza Niedziela jest dniem wsparcia ofiar wojny. Środki materialne można składać do puszki.
 4. Dzisiaj (26 lutego) zapraszam na teren przy remizie w Raczkowej na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych: zaczynamy od godz. 14.50 przy tablicy pamiątkowej. 
 5. Tradycyjnie zapraszam na nabożeństwa pasyjne: 
  • Droga Krzyżowa – w piątki o 17.15.
   • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o 17.00
  • Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali przeznaczamy na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu i na święta.
 6. W środę dzień poświęcony Matce Bożej Bolesnej. O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej, o 18.00 Msza Święta z formularza maryjnego. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 – w tym czasie będę posługiwał w konfesjonale, jeżeli ktoś chciałby skorzystać ze spowiedzi. Od tego tygodnia w środy będzie odbywać się Msza Święta zbiorowa – czyli można składać intencje przez cały tydzień, również przed samą Eucharystią. I w tych wszystkich intencjach będzie sprawowana Msza Święta. 
 7. W najbliższy I czwartek miesiąca będziemy modlili się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii i dla naszej diecezji, a także za kapłanów o łaskę świętości ich życia i nieustannego nawracania się. Proszę tego dnia o modlitwę w mojej intencji;
 8. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca; ze względu na Drogę Krzyżowa okazja do spowiedzi od 16.30 do 17.00.
 9. W najbliższą I sobotę miesiąca od godz. 9.00 odwiedzę chorych z Komunią Świętą.
 10. W Wielkim Poście zapraszam do wsparcia modlitewnego oraz materialnego Wileńskiego Hospicjum dla Dzieci „MOST DO NIEBA”. Ofiary można do składać do jednej ze skarbon z tyłu bazyliki, a do drugiej można składać ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu i na święta. Chciałbym, by w tę pomoc dla hospicjum włączyły się również dzieci i młodzież, stąd za tydzień będą rozdawane na ten cel specjalne „Skarbonki Dobra”. 
 11. W przyszłą niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pamiętamy o wszystkich misjonarzy: duchownych i świeckich, którzy na terenach misyjnych budują Kościół Chrystusowy. Będziemy mogli wesprzeć misjonarzy ofiarami złożonymi do puszek. Obecnie za granicą posługuje 1.741 polskich misjonarzy. 
 12. SPOTKANIA FORMACYJNE W MARCU:
  • Rodzice dzieci pierwszokomunijnych:
   • Grupa I: poniedziałek 6 marca o 16.00
   • Grupa II: poniedziałek 6 marca o 18.00
   • Spotkanie odbędzie się z p. Anetą RAMS – terapeutką NEST, specjalistką ds. komunikacji i wychowania, mamą 4. dzieci. Spotkanie pod hasłem: „Relacje, wychowanie i przegotowanie do Pierwszej Komunii Świętej”
  • Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej:
   • Grupa I: poniedziałki 13 i 27 marca o 19.00
   • Grupa II: soboty 11 i 25 marca o 11.00
  • Młodzież przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania:
   • Grupa I: czwartki 9 i 30 marca o 19.30
   • Grupa II: niedziele 12 i 26 marca o 14.00
 13. Od marca ruszają również spotkania grupy młodzieżowej. Spotkania będą odbywały się w drugie i czwarte piątki miesiąca w godzinach 19.30-21.00. Na spotkania zapraszam młodzież w wieku 13-19 lat. Będą to spotkania różnorodne, prowadzone przeze mnie, ale również przez zaproszonych gości. Na pierwsze spotkanie zapraszam 10 marca – będzie to spotkanie filmowe. „Czekając na motyle” – film o sile przebaczenia i nierozerwalnych, mimo przeszkód i konfliktów, więzach rodzinnych. Po filmie będzie możliwość rozmowy nt. filmu, mały poczęstunek. Serdecznie zapraszam.