Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkanocną

 1. Dziękuję strażakom z OSP Legnickie Pole oraz OSP Raczkowa za poświęcony czas i trud przy koszeniu trawy na terenie wokół domu parafialnego. 
 2. Zapraszam od poniedziałku do soboty na nabożeństwa majowe o godz. 17.30. 
 3. Jutro uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski, zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny 
 4. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.45 do 20.00 i możliwość spowiedzi.
  • W najbliższy piątek spotkanie grupy młodzieżowej. Na prośbę młodych ludzi grupa młodzieżowa będzie podzielona na dwie sekcje wiekowe. W najbliższy piątek zapraszam na spotkanie starszą młodzież w wieku powyżej 16 roku życia. 
 5. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, zatem będzie to tzw. NIEDZIELA GOSPODARCZA. Już dzisiaj pragnę podziękować za wszelkie dodatkowe ofiary składane tego dnia. Będziemy zbierali tego dnia ofiary na zakup nowej tablicy Ledowej do wyświetlania tekstów w bazylice. Jeżeli są osoby indywidualne, które chciałyby wesprzeć tę inicjatywę to proszę o kontakt w zakrystii. Również od tego miesiąca każdy z kościołów będzie dysponować zebraną tacą gospodarczą, która będzie przeznaczana na bieżące potrzeby danego kościoła. 
 6. Rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania zapraszam na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę (14 maja) po Mszy Świętej o 13.00 w bazylice. Podczas spotkania zostaną podane daty prób oraz spowiedzi. 
 7. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Legnickim Polu prosi mieszkańców, którzy posiadają dokumenty lub mają wiedzę o działalność jednej z pierwszych nauczycielek Szkoły Podstawowej w Mikołajowicach, Pani Marii Obertaniec z domu Krzyworądzka. We współpracy ze Starostwem Powiatowym w Legnicy, chcemy uczcić pamięć tej działalności, gdyż zgodnie z posiadaną przez nas wiedzą Pani była osobą bardzo zaangażowaną  w sprawy oświatowe. Każdą osobę posiadającą wiedzę w tej sprawie, prosimy o kontakt telefoniczny ze szkołą 76 85 82 834 lub mailowy – sekretariat@zslegnickiepole.szkolastrona.pl

  ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

  Sakrament Małżeństwa w naszej NSPJ w Legnicy pragną zawrzeć:

  Angelika CZOP, panna, zam. Lubień
  Konrad NOWIŃSKI, kawaler, zam. Legnica
  zapowiedź 2

  Pamiętajmy w naszych modlitwach o Angelice i Konradzie w czasie ich bezpośredniego przygotowania do sakramentu Małżeństwa.

  Na drogę trwania we Wspólnocie z Jezusem i naszymi bliskimi niech Bóg nam błogosławi.