Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkanocną

 1. Dzisiejszą IV Niedzielą wielkanocną rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Zachęcam do indywidualnej modlitwy w tej intencji wypraszając powołania dla naszej diecezji i z naszej parafii. Jest to dobra okazja, by na nowo uświadomić sobie prawdę, że modlitwa o nowe powołania do służby w Kościele, to modlitwa o przyszłość wspólnoty wierzących, do których się zaliczamy. Zachęcamy i zapraszamy do modlitwy w tej ważnej intencji, zwłaszcza, by nie zabrakło szafarzy świętych sakramentów. Brak nowych powołań staje się coraz większym problemem wspólnoty Kościoła, także w naszej Diecezji.
 2. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj – w naszej polskiej Tradycji szczególnie poświęcony Matce Bożej. Na nabożeństwa majowe zapraszam od poniedziałku do soboty o godz. 17:30, po nabożeństwie Msza Święta. W niedzielę zachęcam do indywidualnej modlitwy litanią. W tym roku podczas nabożeństw zatrzymamy się nad poszczególnymi wezwaniami litanii.
 3. We wtorek obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, dlatego zachęcam, by w duchu patriotycznej tożsamości umieścić flagę w pobliżu naszych domów i mieszkań, byśmy znając historię naszej Ojczyzny coraz bardziej byli dumni z bycia Polakami. 
 4. W środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, a zarazem rocznica ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Msze święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszej Ojczyźnie. Z racji uroczystości nie będzie wieczornego nabożeństwa majowego oraz adoracji. 
 5. Z racji przypadającego w czwartek wspomnienia św. Floriana, patrona strażaków zapraszam serdecznie wszystkich starżakow wraz z rodzinami z OSP Legnickie Pole, OSP Raczkowa, a także z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na Msze Świętą w przyszłą niedzielę (7 maja) o godz. 13.00, która będzie sprawowana w Waszej intencji w podziękowania za służbę. Po Mszy Świętej kawa i ciasto w domu parafialnym. Jeżeli ktoś chciałby upiec ciasto dla strażaków to prosiłbym o kontakt. 
 6. W najbliższy I czwartek miesiąca będziemy modlili się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii i dla naszej diecezji, a także za kapłanów o łaskę świętości ich życia i nieustannego nawracania się. Proszę tego dnia o modlitwę w mojej intencji;
 7. Również w czwartek (4 maja) ruszają egzaminy maturalne. W sposób szczególnych podczas nabożeństwa majowego i wieczornej Mszy Świętej będziemy pamiętać o młodzieży z naszej parafii wypraszając dla niej światło Ducha Świętego na czas egzaminów. 
 8. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca; ze względu na nabożeństwo majowe okazja do spowiedzi od 17.00 do 17.30.
 9. W najbliższą I sobotę miesiąca od godz. 9.00 odwiedzę chorych z Komunią Świętą.
 10. Przypominam, że Rocznica Pierwszej Komunii w naszej parafii odbędzie się 28 maja o godz. 13.00 – będzie to już stały termin rocznicy (zawsze w IV niedzielę maja). Próba dla dzieci odbędzie się 23 maja (wtorek) o 16.00 w bazylice. Natomiast spowiedź 27 maja (sobota) o godz. 10.00.
 11. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Legnickim Polu prosi mieszkańców, którzy posiadają dokumenty lub mają wiedzę o działalność jednej z pierwszych nauczycielek Szkoły Podstawowej w Mikołajowicach, Pani Marii Obertaniec z domu Krzyworądzka. We współpracy ze Starostwem Powiatowym w Legnicy, chcemy uczcić pamięć tej działalności, gdyż zgodnie z posiadaną przez nas wiedzą Pani była osobą bardzo zaangażowaną  w sprawy oświatowe. Każdą osobę posiadającą wiedzę w tej sprawie, prosimy o kontakt telefoniczny ze szkołą 76 85 82 834 lub mailowy – sekretariat@zslegnickiepole.szkolastrona.pl