Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 22. Niedzielę Zwykłą

 1. Dziękuję za całego serca za przygotowanie i wspólne przeżycie odpust Matki Bożej Częstochowskiej w Mikołajowicach. Mam nadzieję, że będzie to już coroczna modlitwa i wspólna integracja całej parafii. Za zaangażowanie w sposób szczególny dziękuję Kołu Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Mikołajowicach, pani Bożenie Serafińskiej, wszystkim osobom, które sprzątały kościół, dekorowały wnętrze świątyni, osobom sprzątającym wokół kościoła. 
 2. Dziś I Niedziela miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 13.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Legnickim Polu, a w Gniewomierzu i Mikołajowicach po Mszach Świętych o 8.30 i 11.30.
 3. Jutro (4 września), rozpoczyna się nowy rok szkolny. W związku z tym serdecznie zapraszam dzieci i młodzież oraz dyrekcję, nauczycieli, katechetów i wychowawców, a także rodziców na Mszę św., którą odprawimy o godz. 8.00, prosząc o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym.
  • na tę Mszę św. zapraszam szczególnie wszystkie dzieci z klas I, które w tym roku rozpoczynają naukę w szkole. Pierwszoklasistów zapraszam do kościoła z przyborami szkolnymi, które specjalnie pobłogosławimy.
 4. Przygotowuję plan formacji dla naszej wspólnoty: dla dzieci, młodzieży, ministrantów i lektorów oraz dorosłych. Całość podam w przyszłym tygodniu.
 5. W najbliższy I czwartek miesiąca będziemy modlili się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii i dla naszej diecezji, a także za kapłanów o łaskę świętości ich życia i nieustannego nawracania się. Proszę tego dnia o modlitwę w mojej intencji.
 6. 9 września w sobotę od godz. 9.00 odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.
 7. Do 10 września jest przeprowadzana ankieta parafialna. Ankieta jest anonimowa, po uzupełnieniu należy ją złożyć do wyznaczonego pudełka. Ankieta jest również dostępna online na stronie bazyliki(www.bazylika.legnickiepole.pl/ankieta).
 8. WAKACYJNY PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH BĘDZIE OBOWIĄZYWAŁ DO KOŃCA WRZEŚNIA. Pod koniec września przy Waszym wsparciu ankietowym podejmę decyzję o nowym porządku Mszy Świętych, który będzie już stały. 
 9. Za tydzień II niedziela miesiąca, czyli niedziela gospodarcza. Wszelkie ofiary, które będą składane na tace w Legnickim Polu przeznaczymy na wymianę oświetlenia bazyliki.Nasza bazylika jako Pomnik Historii RP bierze udział w ogólnopolskim wydarzeniu „Europejskie Dni Dziedzictwa”, które polega na udostępnieniu turystom możliwości zwiedzania naszego kościoła. Zatem 10 września (niedziela) w godz. 14.00-18.00 bazylika będzie otwarta dla zwiedzających.