Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 26. Niedzielę Zwykłą

 1. Przez cały październik zapraszam na różaniec od poniedziałku do soboty o godz. 17.30,
  • dzieci i młodzież zapraszam od przyszłego tygodnia na różaniec W ŚRODY I PIĄTKI o 17.30. W tych dniach modlitwa różańcowa będzie się odbywała bez wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 2. racji wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, które przypada w środę o godz. 17.30 odbędzie się obrzęd pobłogosławienia naszych domowych zwierząt. Zapraszam na PLAC PRZED BAZYLIKĄ ze swoimi pupilami. Ofiary składane z tej okazji (tak jak w zeszłym roku) będą przekazane na rzecz „Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy”. 
  • z racji błogosławienia zwierząt, różaniec tego dnia będzie odmówiony po Mszy Świętej na początku środowej adoracji.
 3. W najbliższy I czwartek miesiąca będziemy modlili się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii i dla naszej diecezji, a także za kapłanów o łaskę świętości ich życia i nieustannego nawracania się.
 4. Pierwszy piątek miesiąca:
  • Od godz. 10.00 – odwiedziny osób chorych z Najświętszym Sakramentem
  • Spowiedź święta: 16.00-16.30 Gniewomierz, 16.45-17.15 Mikołajowice, 17.30-18.00 Legnickie Pole. Tego dnia zachęcam do indywidualnego odmówienia modlitwy różańcowej.
 5. Z soboty na niedzielę odbędzie się kolejna, 164. Nocna Piesza Pielgrzymka z Legnicy do Legnickiego Pola. Rozpoczęcie w kościele św. Jana Chrzciciela o 21.00, o godz. 4.00 Msza Święta w naszej bazylice.
 6. W sobotę (7 października) przypada 285. rocznica poświęcenia kościoła w Legnickim Polu. Jest to także dzień patronalny Sióstr Wspólnoty Żywego Różańca, dlatego zapraszam wszystkie Siostry na Mszę Świętą o godz. 9.00.
  • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca należy do najważniejszych elementów kultu Niepokalanego Serca Maryi i do istoty objawień Fatimskich. W 1925 roku w Pontevedra Maryja ukazała Siostrze Łucji swe Niepokalane Serce, przekazując następującą prośbę: „Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone jest cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewdzięczność stale ranią. Przynajmniej Ty staraj się mnie pocieszyć”. Wdzięczność Matki Najświętszej za okazane współczucie i pragnienie zadośćuczynienia będą wielkie. Powiedziała bowiem s. Łucji: „Przekaż wszystkim, że w godzinę śmierci obiecuję przyjść na pomoc ze wszystkimi łaskami tym, którzy spełnią moją prośbę zadośćuczynienia.” Chcemy okazać Maryi naszą miłość i wdzięczność za wszystko, co dla nas uczyniła. Chcemy podziwiać Jej piękno i dobroć, Jej świętość i doskonałość zjednoczenia z Bogiem. Przede wszystkim zaś chcemy wynagradzać Jej za bluźnierstwa i niewdzięczność ludzi, którzy sprzeciwiają się Bogu i gardzą swą niebieską Matką.Kiedy Jezus wyjaśniał, dlaczego nabożeństwo ma obejmować pięć pierwszych sobót, wskazał na pięć największych obelg, jakie zadają ból Sercu Jego Matki. Pierwsza: bluźnierstwa przeciwko Jej Niepokalanemu Poczęciu; Drugą: bluźnierstwa przeciwko Dziewictwu Maryi; Trzecia: bluźnierstwa przeciwko Bożemu Macierzyństwu Maryi; Czwarta: bluźnierstwa, przez które usiłuje się wpoić w serca dzieci obojętność, wzgardę i nienawiść wobec Maryi; Piąta: bluźnierstwa, które znieważają Maryję w Jej świętych wizerunkach. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu sprawowane będą w Legnickim Polu we wszystkie pierwsze soboty miesiąca całego roku o godz. 9.00.
 7. Z racji przypadającej w przyszłą niedzielę mojej kolejnej rocznicy urodzin chciałbym zaprosić wszystkich Parafian na herbatę, kawę i coś słodkiego w przyszłą Niedzielę po Mszy Świętej o 13.00. Zatem zapraszam do domu parafialnego od godz. 14.00.
  • jest to II niedziela miesiąca, czyli niedziela gospodarcza. Wszelkie ofiary, które będą składane na tace w Legnickim Polu przeznaczymy na wymianę oświetlenia bazyliki.
 8. Przypominam, że od tego tygodnia kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i piątki od godziny 19.00.
 9. Spotkania formacyjne:
  • osoby dorosłe zapraszam na katechezę w drugie środy miesiąca. Najbliższa 11 października o godz. 20.00 w domu parafialnym
  • młodzież zapraszam na spotkanie GRUPY MŁODZIEŻOWEJ w piątek (6 października) o 19.30 w domu parafialnym. 
 10. Zapraszam Rodziców na spotkania:
  • 9 października (poniedziałek), godz. 18.45, bazylika – Rodzice dzieci Pierwszokomunijnych
  • 12 października (czwartek), godz. 18.45, dom parafialny – Rodzice młodzieży Bierzmowanej z klas 8.