Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 17. Niedzielę Zwykłą

 1. Miniony tydzień obfitował w wiele dobre, które zadziało się na terenie naszej bazyliki. Mianowicie zostały uruchomione na nowo dzwony i kuranty, które będą nas informowały o Aniele Pańskim w południe, godzinie Miłosierdzia Bożego oraz Apelu Jasnogórskim. Niech staną się one okazją do modlitwy. Została również zamontowana tablica do wyświetlania tekstów – niech i ona stanie się mobilizacją do naszego aktywnego udziału poprzez śpiew podczas Mszy Świętych. Jeszcze raz dziękuję za wszelkie ofiary składane na ten cel. 
 2. We wtorek rozpoczynamy sierpień – miesiąc ważnych narodowych rocznic i uroczystości maryjnych. Zachęcam w tym czasie do trzeźwości i modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
  • tego dnia obchodzimy 79. rocznicę Powstania Warszawskiego – pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy pragnąć wolności, w której żyjemy poświęcili w jej obronie swoje życie. W Godzinę „W” o 17.00 zabrzmią kościelne dzwony, po których wybrzmi Mazurek Dąbrowskiego. 
 3. W środę jak każdego tygodnia zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi po Mszy Świętej wieczornej do godz. 20.00.
  • W najbliższy I czwartek miesiąca będziemy modlili się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii i dla naszej diecezji, a także za kapłanów o łaskę świętości ich życia i nieustannego nawracania się. Proszę tego dnia o modlitwę w mojej intencji.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca; ze względu na nabożeństwo majowe okazja do spowiedzi od 17.30 do 18.00.
  • tego dnia przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Zatem serdecznie zapraszam po Mszy św. wieczornej  o godz. 19.00 na kawę, herbatę i ciasto do domu parafialnego. 
 5. Z soboty na niedzielę odbędzie się kolejna, 162. Nocna Piesza Pielgrzymka z Legnicy do Legnickiego Pola. Rozpoczęcie w kościele św. Jana Chrzciciela o 21.00, o godz. 4.00 Msza Święta w naszej bazylice.
 6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszach Świętych.
 7. W sobotę rozpoczęła się Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. Wspierajmy pielgrzymów modlitwą. Zapraszam na codzienne Apele Maryjne w ramach grupy duchowego uczestnictwa. Te spotkania modlitewne odbywają się w bazylice po wieczornych Mszach świętych (oprócz niedziel). 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Sakrament Małżeństwa w naszej parafii pragną zawrzeć:

Karol Grzegorz GĄSKA, kawaler, zam. Księginice

Klaudia Marta BANASZKIEWICZ, panna, zam. Taczalin

zapowiedzi: 30 lipca 2023, 6 sierpnia 2023