Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 13. Niedzielę Zwykłą

 1. Dzisiaj XIII Niedziela Zwykła.
  • niech wakacje będą dla wszystkich czasem Bożej łaski. Nie zapominajmy tylko o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Wszystkim, którzy rozpoczęli wakacje, życzę zdrowego odpoczynku.
 2. Dziękuję za ofiary składane do puszek na Świętopietrze. Na pomoc apostolską i charytatywną Papieża Franciszka zebraliśmy 741, 31 zł. 
 3. W poniedziałek wyjątkowo Msza Święta będzie celebrowana o godz. 8.00. 
 4. W środę jak każdego tygodnia zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi po Mszy Świętej wieczornej do godz. 20.00. 
 5. W najbliższy I czwartek miesiąca będziemy modlili się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii i dla naszej diecezji, a także za kapłanów o łaskę świętości ich życia i nieustannego nawracania się. Proszę tego dnia o modlitwę w mojej intencji;
 6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiącaokazja do spowiedzi od 17.30 do 18.00.
 7. Zapraszam do udziału w Pieszej Pielgrzymce Legnickiej na Jasną Górę w dniach 29 lipca-7 sierpnia. Zapraszam również do tworzenia w naszej parafii Grupy Duchowego Uczestnictwa, która będzie towarzyszyć swoją modlitwą idącym pielgrzymom. Każdego dnia od 29 lipca do 6 sierpnia (oprócz niedziel) będziemy spotykali się w bazylice na wspólnej modlitwie, rozpoczynając od Mszy Św. wieczornej. Po Mszach Świętych można zapisać się na zakup specjalnego zestawu duchowego uczestnika: książeczka z rozważaniami i plakieta w kwocie 25 zł. 
 8. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych złożyli ofiarę na rzecz parafii w kwocie 2.400 zł. Za te pieniądze zostały zakupione świeczniki ołtarzowe, nowy Mszał do sprawowania Eucharystii oraz dwa tomy lekcjonarzy dla pana organisty. Za ten dar serce z Waszej strony drodzy Rodzice bardzo dziękuję. 
 9. W dniach 30 czerwca-8 lipca zastępstwo w parafii będzie pełnił ks. Mateusz Rycek. Wszelkie sprawy związane ze sprawami kancelaryjnymi, pogrzebami, wezwaniem do chorych należy zgłaszać po Mszy Świętej w Legnickim Polu lub telefonicznie dzwoniąc na numer plebanii: 76-858-21-85, który będzie przekierowany bezpośrednio do ks. Mateusza. 
 10. WAKACYJNY PORZĄDEK NIEDZIELNYCH MSZY ŚWIĘTYCH: 8.30 – Gniewomierz; 10.00 – Legnickie Pole, 11.30 – Mikołajowice, 13.00 – Legnickie Pole.