Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkiego Postu

  1. Z ogromną radością chciałbym ogłosić, że przez ostatnie tygodnie Adrian Czochara z Legnickiego Pola uczestniczył w Diecezjalnym Kursie Lektorskim i wczoraj został oficjalnie pobłogosławiony na lektora w Katedrze Legnickiej. Życzymy Adrianowi wielu łask Bożych i otwartości na słowo Boże, które odczytuje w naszym zgromadzeniu. Jednocześnie zapraszam wszystkich chłopców do Służby Liturgicznej w naszej parafii. 
  2. W najbliższych dniach ze względu na celebrowanie Mszy Świętych przez Księży, którzy będą na zastępstwienie będzie dzisiaj nabożeństwa Gorzkich Żali. 
  3. W środę Msza Święta zbiorowa będzie sprawowana z rana o godz. 8.00 – nie będzie nabożeństwa oraz adoracji.
  4. W najbliższy piątek 31 marca zapraszam na kolejne spotkanie grupy młodzieżowej o godz. 19.30. Na spotkania zapraszam młodzież w wieku 13-19 lat. Tym razem będzie to spotkanie biblijne
  5. nocy z piątku (31 marca) na sobotę (1 kwietnia) będzie miała miejsce Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku trasa będzie mierzyła 41 km i powiedzie z kościoła pw. Narodzenia NMP w Złotoryi do Bazyliki Mniejszej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu. Całość rozpocznie się Eucharystią we wspomnianym złotoryjskim kościele o godzinie 21.00. Szczegółowe informacje na www.edk.org.pl
  6. Maryjna Wspólnota modlitewna działająca przy parafii św. Jana Chrzciciela w Legnicy organizuje z 1 na 2 kwietnia (z soboty na niedzielę), kolejną nocną pieszą pielgrzymkę do naszego Sanktuarium w Legnickim Polu. Pielgrzymi ok. 2.00 będą w Gniewomierzu, a na zakończenie odprawią Mszę Świętego w bazylice o godz. 4.00.
  7. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Męki Pańskiej, zwana Palmową, podczas każdej Mszy świętej pobłogosławię palmy. Na Mszy świętej o godz. 13.00 poświęcenie palm i uroczysta procesja do kościoła. Zbieramy się przed bazyliką o godz. 12.50 (o ile dopisze pogoda), gdzie pobłogosławię palmy i wyruszymy w procesji do kościoła.
  8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie otwarta tylko w piątek o godz. 19.00. 
  9. Za tydzień podam program spowiedzi, która będzie przez cały Wielki Tydzień, harmonogram Triduum Paschalnego oraz godziny święcenia pokarmów. 
  10. Również od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece Caritas – Paschaliki na stół wielkanocny w cenie 16 zł. 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Sakrament Małżeństwa w naszej parafii pragną zawrzeć:

Jerzy KOZUBAL, zam. Mikołajowicach
Magdalena STEINBACH, zam. Wrocław
zapowiedź 1

Pamiętajmy w naszych modlitwach o Jerzym i Magdalenie w czasie ich bezpośredniego przygotowania do sakramentu Małżeństwa.

Na dalszą drogę naszego wielkopostnego powstania ze słabości do lepszego i piękniejszego życia niech Bóg nam błogosławi.