Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj Wielkopostny Dzień Skupienia, podczas którego gościmy w naszej parafii pana Grzegorza Kicińskiego, prezesa Fundacji Aniołów Miłosierdzia, która współtworzy Wileńskie Hospicjum dla Dzieci. Dziękujemy za słowo świadectwa skierowane do nas i podzielenie się tym jak Bóg działa poprzez różnego rodzaju sytuacje w naszym życiu. Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć hospicjum swoją ofiarą. 
 2. Zapraszam na specjalne spotkanie młodzieży bierzmowanej, które odbędzie w Legnickim Polu bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 13.00. Spotkanie poprowadzi p. Grzegorz, nasz gość.
 3. Dziękuję za przekazane ofiary w zeszłą niedzielę na polskich misjonarzy. Uzbieraliśmy kwotę: 408 zł
 4. 13 marca (poniedziałek) będziemy obchodzić 10. rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy tego dnia w sposób szczególny o modlitwie w intencji Ojca Świętego i całego Kościoła.
 5. Tradycyjnie zapraszam na nabożeństwa pasyjne:
  • Droga Krzyżowa – w piątek o 17.15
  • Gorzkie Żale z kazaniem: „Szymon z Cyreny i milczenie wobec zła”– dzisiaj o 17.00
  • Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali przeznaczamy na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu i na święta.
 6. Jutro spotkania formacyjnej pierwszej grupy dzieci pierwszokomunijnych o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 7. W środę dzień poświęcony Matce Bożej Bolesnej. O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej, o 18.00 Msza Święta zbiorowa – intencje można składać do środy w zakrystii, poprzez stronę internetową oraz bezpośrednio przed nabożeństwem na klęczniku. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 – w tym czasie będę posługiwał w konfesjonale, jeżeli ktoś chciałby skorzystać ze spowiedzi. 
 8. Wszystkich dorosłych zapraszam na przeniesioną z zeszłej środy katechezę pod nazwą „Wspólnota 120”, która odbędzie się 15 marca o 20.00. Spotkania przeznaczone są dla wszystkich osób pełnoletnich: kobiet, mężczyzn, małżeństw i wszystkich chętnych. W trakcie spotkań będziemy poruszali najróżniejsze tematy zwarte w Katechizmie Kościoła Katolickiego
 9. Już dzisiaj zapraszam na wyjątkową Muzyczną Drogę Krzyżową, która będzie miała miejsc 24 marca (piątek) wyjątkowo o godz. 17.00. Droga Krzyżowa będzie przeżywana poprzez śpiew utworów w wykonaniu zespołu „Przyjaciele z Koskowic”. Tego dnia oprócz modlitwy zachęcam do postu i jałmużny, która będzie można złożyć na pomoc dla Małgorzaty Stawiarz z Raczkowej na leczenie. 
 10. Tydzień przed Triduum Paschalnym, w nocy z piątku (31 marca) na sobotę (1 kwietnia) będzie miała miejsce kolejna Ekstremalna Droga Krzyżowa w rejonie legnickim. EDK jest formą rozważania Męki Jezusa przy jednoczesnym wędrowaniu wielu kilometrów w nocy, w milczeniu. W tym roku trasa będzie mierzyła 41 km i powiedzie z kościoła pw. Narodzenia NMP w Złotoryi do Bazyliki Mniejszej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu. Całość rozpocznie się Eucharystią we wspomnianym złotoryjskim kościele o godzinie 21.00. Szczegółowe informacje na www.edk.org.pl
 11. W tę II niedzielę miesiąca dziękuję za wszelkie ofiary składane na tace, które przeznaczymy na zapłatę pierwszej raty ubezpieczenia wszystkich kościołów i zapłatę za świecie na święta i paschały. Za wszelki dar serca już dzisiaj bardzo dziękuję.