Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 15. Niedzielę Zwykłą

 1. Dzisiaj XV Niedziela Zwykła,
  • dziś wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Kto będzie miał takie pragnienie będzie mógł przyjąć szkaplerz po każdej z Eucharystii. 
 2. Dziękuję za ofiary składane na tacę w ramach Niedzieli Gospodarczej:
  • Legnickie Pole: 1.486, 70 zł
  • Gniewomierz: 353 zł
  • Mikołajowice: 347 zł
  • Złożono ofiary indywidualne na oświetlenie: 200 zł oraz 3 razy po 100 zł.
  • Obecnie posiadamy zebranych: 3.738, 70 zł na oświetlenie. Ofiary indywidualne można składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „oświetlenie”
 3. W środę jak każdego tygodnia zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi po Mszy Świętej wieczornej do godz. 20.00. 
 4. We wtorek (25.07) – przypada święto św. Jakuba Apostoła; w tym dniu tradycyjnie wspominamy takżeśw. Krzysztofa – patrona kierowców. W związku z tym w najbliższą niedzielę (23 lipca) podczas każdej z Mszy św. będziemy się modlić za kierowców i podróżujących, a po Eucharystii przed każdym z kościołów pobłogosławię samochody, rowery, hulajnogi, quady, wózki dziecięce – serdecznie zapraszam do modlitwy
 5. Zachęcam do przekazania pielgrzymom swoich intencji, w których będą modlić się podczas pielgrzymki na Jasną Górę w dniach 29 lipca-7 sierpnia i zaniosą je przed oblicze Matki Bożej Częstochowskiej. Intencje można składać do specjalnie przygotowanej skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej. Również tam można złożyć ofiarę na cele organizacyjne pieszej pielgrzymki. 
 6. Przygotowane są specjalne rekolekcje przeznaczone dla rodziców, którzy cierpią z powodu dramatu śmierci dziecka, które odeszło w wieku niemowlęcym, nastoletnim lub jako dorosła osoba. Ten ból dotyczy wielu z nas. Jeśli ktoś szuka fachowej, duchowej pomocy w przechodzeniu osobiście lub jako małżeństwo przez najtrudniejszy etap w życiu, to warto zgłosić się na te rekolekcje, zatytułowane: „Ja jestem z wami”. Odbędą się one w Legnicy, w Domu Słowa, w dniach 22-24 września. Numer telefonu oraz e-mail, pod które można się zgłaszać, znajdują się na plakacie. 
 7. W dniach 13-20 lipca zastępstwo w parafii będzie pełnił ks. Mateusz Rycek. Wszelkie sprawy związane ze sprawami kancelaryjnymi, pogrzebami, wezwaniem do chorych należy zgłaszać po Mszy Świętej w Legnickim Polu lub telefonicznie dzwoniąc na numer plebanii: 76-858-21-85, który będzie przekierowany bezpośrednio do ks. Mateusza.