Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 2 Niedzielę Adwentu

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie, który ogarniamy naszą modlitwą, a przy wyjściu z kościoła ofiarą złożoną do puszek możemy okazać troskę o naszych braci w wierze. 
 2. W Adwencie zapraszam do udziału w Mszach świętych Roratnich:
  • dorośli i młodzież: poniedziałek, środa i piątek, godz. 18.00 – roraty pod hasłem: „Kim jestem?”
  • dzieci: wtorek i czwartek, godz. 18.00 – roraty pod hasłem: „Franciszkowy Plac Budowy”
 3. W środę (13.12.) przypada 42. rocznica stanu wojennego. Tego dnia w Kościele w Polsce obchodzimy dzień modlitw za ofiary tego czasu
 4. Najbliższe spotkania formacyjne:
  • dla dorosłych: spotkanie pod hasłem „Po co Bóg się objawia?” już 13 grudnia (środa) o godz. 20.00 w domu parafialnym.
 5. W piątek (15.12) od godz. 10.00 odwiedzę osoby chore z wizytą przedświąteczną. 
 6. W zakrystii do nabycia są pobłogosławione opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe po 10 zł i duże po 20 złotych.
 7. Przez cały Adwent możemy okazać pomoc materialną PUCKIEMU HOSPICJUM ŚW. OJCA PIO założonemu prze śp. Ks. Jana Kaczkowskiego.  Do skarbony można składać ofiary, które przeznaczymy jako parafia na wsparcie tego dzieła.
 8. Od przyszłej niedzieli do środy (17-20 XII) zapraszam na REKOLEKCJE ADWENTOWE pod hasłem: „Bóg, który Jest”. Nauki rekolekcje w niedziele podczas każdej Mszy Świętej, natomiast od poniedziałku do środy Msze Świętą z nauką: 16.00 (Gniewomierz), 17.30 (Mikołajowice) i 19.00 (Legnickie Pole). Rekolekcje wygłosi dla nas ks. Piotr Spyra – kapłan z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, odpowiedzialny za Zamojską Szkołę Ewangelizacji, wspólnotę „Przyjaciele Oblubieńca”, rekolekcjonista, muzyk, autor książek. Spowiedź przedświąteczna zaplanowana jest na środę (20 grudnia).
 9. UBIERAMY BAZYLIKĘ NA ŚWIĘTA! Osoby dorosłe, całe rodziny, młodzież i dzieci, które chciałyby pomóc w oprawianiu choinek oraz przygotowaniu lampek, ubieraniu choinek, a także w przygotowaniu szopki zapraszam w najbliższą sobotę do bazyliki na godz. 11.00. Niech ten czas wspólnego dekorowania kościoła będzie również czasem poczucia budowania wspólnoty jaką jest nasza rodzina parafialna.

Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego – oto nasze adwentowe zadanie.

Na trud jego realizacji niech Pan nam błogosławi.