Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej

 1. Dziękuję wszystkim osobom, które przygotowały i zorganizowały jedzenia dla pielgrzymów w sobotę. Za przygotowanie grochówki, bułek, upieczenie ciast.
  W imieniu własnym i wszystkich pielgrzymów serdecznie dziękuję.
 2. Dziękuję za ofiary składane na tacę w ramach Niedzieli Gospodarczej:
  • Legnickie Pole: 1.260 zł
  • Gniewomierz: 389 zł
  • Mikołajowice: 289 zł
  • Obecnie posiadamy zebranych środków na spłatę oświetlenia: 8.404,73 zł z 30.900 zł.
  1. Dzisiaj Główna Parafialna Msza Święta Odpustowa ku czci św. Jadwigi Śląskiej o godz. 13.00 i po Eucharystii wspólny czas przy kawie, ciastku oraz możliwość naszej wzajemnej integracji do czego gorąco zachęcam i zapraszam do Sali bankietowej GOKiSU
   • także dzisiaj w Polsce obchodzimy XXIII Dzień Papieski, pod hasłem „św. Jan Paweł II – cywilizacja życia”. Tradycyjnie, przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia jako wsparcie edukacji zdolnej młodzieży z rodzin niezamożnych i małych środowisk, będące żywym pomnikiem św. Jana Pawła II.
  1. W poniedziałek zapraszam do udziału w Diecezjalnej Mszy Świętej ku czci św. Jadwigi Śląskiej pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego o godz. 18.00. Przez cały poniedziałek w bazylice można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. Zapraszam do licznego udziału.
  1. We wtorek (17 X) będziemy przeżywali dzień postu, abstynencji i modlitwy o pokój w Ziemi Świętej, zwłaszcza poprzez adorację Najświętszego Sakramenty i poprzez modlitwę różańcową.
  1. Trwa modlitwa różańcowa od poniedziałku do soboty o godz. 17.30. Przypominam i zapraszam dzieci oraz młodzież do udziału w tej modlitwie w środy i piątki. 
  1. Od dzisiejszej niedzieli dostępne są karty wypominkowe. Z tyłu kart jest wypisany cały plan modlitwy z datami. Bardzo proszę zaznaczyć kółkiem datę, kiedy modlitwa za Waszych zmarłych ma się odbyć. Tegoroczna modlitwa wypominkową
   w Legnickim Polu rozpocznie się o godz. 17.30, nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia z wyczytaniem imion naszych zmarłych.  Bezpośrednio po wypominkach Eucharystia.
   Zachęcam do udziału w Niej i do tego, by Komunię Świętą danego dnia ofiarować za te osoby, za które będziemy się modlić. Tegoroczne ofiary składane z racji wypominek są przeznaczone w całości na zakup opału na zimę. Za każdy dar serca bardzo dziękuję. Wypominki można składać do skarbony z tyłu kościoła. Karty wypominkowe będą również do pobrania na facebooku i stronie internetowej bazyliki.
   • w Gniewomierzu wypominki 9 i 23 listopada o godz. 17.00; w Mikołajowicach wypominki 10 i 24 listopada o godz. 17.00
  1. Przypominam, że trwają zapisy na BAL ANDRZEJKOWY, który odbędzie się 18 listopada w Sali bankietowej. Za muzykę odpowiada DJ BARTI. Koszt to 200 zł od osoby. Zapisy i szczegółowe informacje u Barbary Sajewicz. ZAPISY TRWAJĄ DO 5 LISTOPADA! 
  1. W ramach projektu KULTURALNA PARAFIA zapraszam na kolejny wyjazd. Tym razem wyjeżdżamy na uwielbienie prowadzone przez o. Adama SZUSTAKA OP, które będzie miało miejsce w Łodzi. Wyjazd odbędzie się w dniach 24-25 listopada br. (piątek-sobota). W piątek udział w uwielbieniu, nocleg w Domu Rekolekcyjnym w Porszewicach w pokojach dwu i czteroosobowych, a w sobotę zwiedzanie miasta Łodzi. Powrót w późnych godzinach wieczornych. Koszt wyjazdu to 300 zł. Zapisy u Proboszcza do końca października. POZOSTAŁO JEDYNIE 8 MIEJSC! (na dzień 18.10)
  1. W przyszłą niedzielę odbędzie się w parafiach coroczne badanie statystyczne niedzielnych praktyk religijnych (tzw. dominicantes i communicantes).