Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 29 Niedzielę Zwykłą

 1. Dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w uroczystościach odpustowych ku czci św. Jadwigi Śląskiej od piątku do poniedziałku. Dziękuję za wszelką pomoc związaną z poszczególnymi wydarzeniami. Już dzisiaj zapraszam na kolejne Dni Jadwiżańskie, które będą miały miejsce w dniach 11-13 października 2024 roku.
 2. Na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przelałem kwotę 687, 01 zł, które udało się zebrać tydzień temu. Dziękuję za Wasze ofiary.
 3. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Za tydzień naszymi ofiarami składanymi do puszek będziemy mogli wesprzeć dzieło misyjne Kościoła. Niedziela Misyjna jest obchodzona od 1926 roku.
 4. 1 listopada (środa) uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu:
  • Gniewomierz – godz. 8.00 
  • Mikołajowice – godz. 9.30
  • Legnickie Pole o godz. 11.00 rozpoczęcie modlitwy różańcowej w bazylice następnie procesja w stronę starego cmentarza, a następnie przejdziemy w kierunku nowego cmentarza i tam na zakończenie modlitwy różańcowej odbędzie się Msza Święta o godz. 12.00 na cmentarzu
  • O godz. 15.00 zapraszam pod kaplicę na cmentarzu, gdzie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia po której jestem do Waszej dyspozycji, gdyby ktoś chciał poświęcić pomnik. Wystarczy podejść i wskazać nagrobek, do którego wspólnie się udamy.
 5. 2 listopada, w czwartek, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Świętego w tym dniu: Gniewomierz – godz. 16.00; Mikołajowice – godz. 17.00; Legnickie Pole – godz. 18.00
 6. Wszystkich ministrantów, lektorów zapraszam na zbiórkę w poniedziałek  (30 października) o godz. 18.45 do bazyliki w celu przygotowania uroczystości Wszystkich Świętych. 
 7. Modlitwę wypominkową rozpoczniemy w naszej parafii 3 listopada (piątek), będzie ona trwała dwa tygodnie i rozpocznie się o godz. 17.30 wystawieniem Najświętszego Sakramentu, przed Którym będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z odczytaniem kartek wypominkowych. Zachęcam do udziału w Eucharystii po wypominkach oraz do przyjęcia Komunii Świętej za naszych zmarłych. Wypominki w Gniewomierzu odbędą się 9 i 23 listopada o 17.00, a w Mikołajowicach 10 i 24 listopada o 17.00. PLAN WYPOMINEK >>KLIKNIJ TUTAJ<<
 8. Informuję, że jest już nowa księga intencji na 2024 rok. Zachęcam do zamawiania Mszy Świętych z racji urodzin, jubileuszy prosząc o bł. Boże, a także za naszych bliskich zmarłych wypraszając dla nich życie wieczne. 
 9. Zachęcam do pobrania aplikacji na telefon o nazwie DROGOWSKAZ >>KLIKNIJ<<.. Jest to aplikacja w której odnajdziecie naszą parafię i będziecie mieli w telefonie aktualne intencje, ogłoszenia, bieżące informacje od proboszcza, a w najbliższym czasie będzie można również zamówić intencję Mszy Świętej, złożyć dokumenty do chrztu, ślubu, komunii, bierzmowania itd. Aplikacja działa również w całej Polsce pokazując Wam gdzie możecie najbliżej znaleźć kościół i o której jest w nim Eucharystia.