Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na Poniedziałek w oktawie Wielkanocy

 1. Przeżywając radość świąt Zmartwychwstania Pańskiego, dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich dniach spieszyli z pomocą w wielu pracach przy naszej parafii: 
  • Legnickie Pole: dziękuję za pomoc w dekorowaniu kościoła na święta i przygotowywaniu tego pięknego wystroju: Barbarze i Lucjanowi Sajewiczom, Katarzynie Nurzynskiej, Helenie Hoć, Iwonie Niedbale, Jakubowi Niedbale, Annie Marcoń, Natalia Marcoń, OSP Legnickie Pole, MDP Legnickie Pole, OSP Raczkowa, Grupa rekonstrukcyjna Legnickie Pola 1241: Chorągiew Księcia Henryka II Pobożnego, Joannici Legnickie Pole, Bolcze, dziękuję trud w przygotowaniu wszystkich dni dla Służby Liturgicznej: ministrantów, lektorów, ceremoniarzy – jestem z Was dumny!, dziękuję panu organiście Sebastianowi Sarnowskiemu oraz za pomoc w zakrystii panu Stanisławowi Saczyńskiemu. 
  • Gniewomierz: dziękuję za posprzątanie całości kościoła, kupno kwiatów oraz piękne udekorowanie kościoła na święta pani Małgorzacie Groblickiej.
  • Mikołajowice: dziękuję za pomoc w dekorowaniu kościoła na święta, za jego posprzątanie: Renacie Urbańskiej, Justynie Bałtorowicz, Janinie Ślemp, Katarzynie Stępniak wraz z córkami: Martyną i Heleną, Elżbiecie Lewandowskiej-Diogo; za skoszenie trawy wokół kościoła dziękuję: Andrzejowi Gawęda oraz Robertowi Serafińskiemu.
 2. Dzisiejsze ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na utrzymanie i funkcjonowanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
 3. Spotkania katechezy dla dorosłych oraz grupy młodzieżowej odbędą się w przyszłym tygodniu.
 4. W najbliższą sobotę, 15 kwietnia, podczas Mszy św. o godz. 10.00 w Legnickiej Katedrze, ks. Piotr Wawrzynek, dotychczasowy proboszcz parafii św. Jadwigi we Wrocławiu, przyjmie święcenia biskupie i podejmie posługę biskupa pomocniczego w naszej diecezji. Serdecznie zapraszam do udziału w tej uroczystości i proszę o modlitwę w intencji Biskupa Nominata.
 5. Zapraszam na Pielgrzymkę Sługi Bożego Henryka II Pobożnego w naszej parafii. Wydarzenie poświęcone patriotycznej i chrześcijańskiej postawienie Henryka Pobożnego. Główne obchody pielgrzymkowe rozpoczną się poświęceniem sztandarów o godz. 17.30 na placu przed bazyliką. Następne Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył Biskup Legnickie Andrzej Siemieniewski. Do udziału w tych uroczystościach bardzo serdecznie zapraszam. 
 6. Pan Jezus powiedział do św. Siostry Faustyny: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników.W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski(Dz. 699). Ten dzień w naszej parafii będziemy przeżywać w następujący sposób:
  • Po Mszy świętej o 13.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramenty i możliwość spowiedzi do godz. 15.00
  • Godz. 15.00 – błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem
  • Następnie w Godzinie Miłosierdzia nabożeństwo przed obrazem „Jezus ufam Tobie” z aktem oddania Bożemu Miłosierdziu. 
 7. Do skarbony na kwiaty do Bożego Groby przez cały okres Wielkiego Postu została złożona kwota 1.716, 68 zł. Za zebrane pieniądze zostały zakupione kwiaty do Bożego Grobu, kaplicy adoracji oraz do głównego ołtarza, a także dzięki indywidualnej ofierze został zakupiony obrus, lektorium na ambonę, kadzidło oraz stuła na krzyż. Za wszelki dar serca bardzo serdecznie dziękuję. 
 8. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najpiękniejsze święto. Z tej okazji wszystkim Drogim Parafianom i Gościom składam najlepsze i najserdeczniejsze życzenia: niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią będą pełne radości, miłości i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne ALLELUJA – JEZUS ŻYJE. Te słowa świątecznych życzeń kierujemy także do waszych bliskich chorych i cierpiących.