Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 2 Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego

 1. Dziękuję za ofiary złożone na dodatkowe cele:
  • Wielki Piątek – ofiary przeznaczone na utrzymanie chrześcijan w Ziemi Świętej w wysokości 1.466, 40 zł i 1 euro
  • Poniedziałek Wielkanocny – ofiary przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski w wysokości 1.038, 79 zł.
  • W sposób szczególne dziękuję za Wasze otwarte serca i ofiary, które składaliśmy przez cały Wielki Post do skarbony na Wileńskie Hospicjum dla Dzieci. Również ofiary, które składaliście w każdej z wiosek podczas święcenia pokarmów przekazałem do tej skarbony. Uzbieraliśmy dla nich kwotę: 4.240,75 zł i 10 euro. Dziękuję bardzo za Waszą hojność, a szczególnie dwójce dzieci, które przyniosła na ten cel swoje skarbonki z pieniędzmi.
 2. Z racji Niedzieli Miłosierdzia zapraszam na następujące wydarzenia:
  • Po Mszy świętej o 13.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramenty i możliwość spowiedzi do godz. 15.00
  • 15.00 – błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem
  • Następnie w Godzinie Miłosierdzia nabożeństwo przed obrazem „Jezus ufam Tobie” z aktem oddania Bożemu Miłosierdziu.
  • Ofiarami zbieranymi do puszek będziemy mogli wesprzeć dzieła miłosierdzia, które podejmuje Caritas Diecezji Legnickiej.
 1. Wszystkich dorosłych zapraszam na katechezę pod nazwą „Wspólnota 120”, która odbędzie się w środę o 20.00. Spotkania przeznaczone są dla wszystkich osób pełnoletnich: kobiet, mężczyzn, małżeństw i wszystkich chętnych. W trakcie spotkań będziemy poruszali najróżniejsze tematy zwarte w Katechizmie Kościoła Katolickiego
 2. W piątek zapraszam na kolejne spotkanie grupy młodzieżowej o godz. 19.30. Na spotkania zapraszam młodzież w wieku 13-19 lat.
 3. W najbliższym czasie chciałbym zorganizować w parafii warsztaty pisania ikon. Żebyśmy mieli możliwość zorientowania się o co w tym wszystkim chodzi i kto się tego może podjąć poprosiłem uczestników takich warsztatów o wypożyczenia ikon, które widzicie na bocznych ołtarzach. W najbliższą sobotę w godzinach 9.00-13.00 będzie można przyjść do domu parafialnego, gdzie stali uczestnicy takich warsztatów będą wykonywali swoje prace. Każdy może zobaczyć jak taki warsztat wygląda, na czym polega. Serdecznie zapraszam. Dom Parafialny będzie otwarty dla wszystkich.
 4. W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godz. 13.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymają książeczki do modlitwy, medaliki i świece.
 5. Z racji przypadających jutro moich imienin chciałbym zaprosić wszystkich Parafian na Mszę Świętą w Poniedziałek o 18.00 – proszę o przyjęcie Komunii Świętej w mojej intencji, a po Eucharystii zapraszam na herbatę, kawę i coś słodkiego do domu parafialnego.

W minionych tygodniach z naszej Wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

śp. Apolonię HNAT z Raczkowej
śp. Katarzynę SAWKO z Legnickiego Pola
śp. Karola KARMELITĘ z Psar

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.