Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 5. Niedzielę zwykłą

 1. Dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich dniach spieszyli z pomocą w wielu pracach 
  w naszej parafii: 
  • Legnickie Pole: dziękuję za pomoc: Tadeuszowi Kłaczek, Piotrowi Stelmachowicz, Lucynie i Wiesławowi Nowakom, Joannie Prodan, Helenie Hoć, Jadwidze Madej, Annie Marcoń, Edycie Paczkowskiej-Pater, Barbarze i Lucjanowi Sajewiczom 
   z synem Tymoteuszem oraz Robertowi Michałowskiemu.
 2. Zakończyłem wczoraj odwiedziny duszpasterskie. Dziękuję Wam bardzo za otwarcie swoich domów i serc, za czas, jaki mi poświęciliście i za to, że czasem musieliście na mnie trochę poczekać. Dziękuję za to, że mogłem Was spotkać, poznać i porozmawiać. Dziękuję za wszystkie słowa, które padły z Waszych ust, za każde spostrzeżenia, pomysły, za każdy uśmiech i łzy. 19 lutego podczas ogłoszeń zrobię podsumowanie tej wizyty w sposób szczegółowy. Niech Boże błogosławieństwo zaniesione do waszych domów, towarzyszy Wam i Waszym Rodzinom każdego dnia. Wszystkich Parafian, a szczególnie chorych, samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji wspieram modlitwą i polecam opiece naszej Świętej Patronki Jadwidze Śląskiej.
 3. W środę dzień poświęcony Matce Bożej Bolesnej. O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej, o 18.00 Msza Święta z formularza maryjnego. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 – w tym czasie będę posługiwał w konfesjonale, jeżeli ktoś chciałby skorzystać ze spowiedzi. 
 4. Najbliższe odwiedziny chorych odbędą się 11 lutego w Światowy Dzień Chorego – tego dnia zachęcam również wszystkie rodziny o zmobilizowanie się, a także sąsiadów i przywiezienie osób starszych, schorowanych na Mszę Świętą o godz. 18.00 – na zakończenie tej Mszy będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych – przypominam, że przystępując do tego sakramentu trzeba być w stanie łaski uświęcającej.
  • dzień 11 lutego to także 17 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego. Naszego Pasterza polecamy serdeczniej pamięci modlitewnej. 
 5. Wszystkich dorosłych zapraszam na katechezy pod nazwą „Wspólnota 120”. Spotkania przeznaczone są dla wszystkich osób pełnoletnich: kobiet, mężczyzn, małżeństw i wszystkich chętnych. W trakcie spotkań będziemy poruszali najróżniejsze tematy zwarte w Katechizmie Kościoła Katolickiego tj. sens życia, stworzenie, świat, kwestie moralne, wyjaśnienie przykazań, co znaczy świętych obcowanie, po co niedzielna Eucharystia itd. Na najbliższe spotkanie zapraszam w środę 8 lutego o 20.00 w domu parafialnym.
 6. Po zakończonych feriach zimowych (od marca) wracamy do regularnych spotkań dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 7. Kancelaria parafialna wraca do normalnych godzin otwarcia:
  • środa – godz. 20.00
  • piątek – godz. 19.00
  • W rozpoczynającym się tygodniu niech wspiera nas Boże błogosławieństwo.