Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ogłoszenia na 4. Niedzielę Zwykłą

  1. W najbliższy I czwartek miesiąca będziemy modlili się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii i dla naszej diecezji, a także za kapłanów o łaskę świętości ich życia i nieustannego nawracania się. Jak każdego miesiąca proszę tego dnia o modlitwę w mojej intencji.
  2. W piątek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na Msze świętą o godz. 18.00 przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów. Ofiary zebrane w tym dniu na tacę przeznaczone są na potrzeby zakonów kontemplacyjnych
    • święto Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę życia zakonnego. Ogarnijmy ich tego dnia naszą modlitwą, szczególnie pamiętając o Siostrach, które kiedykolwiek służyły w naszej parafii. 
  3. W sobotę pierwsza sobota miesiąca – intencja Mszy Świętej wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego dnia nie będzie rozmyślania i wspólnego różańca. W sobotę wspominamy św. Błażeja, biskupa i męczennika – patrona chorych na gardło, a także przyzywanego w czasie krwotoku. W tym dniu po Mszy świętej o 9.00 będziemy mogli przyjąć szczególne błogosławieństwo za przyczyną tego Świętego, podczas którego kapłan posługuje się dwiema skrzyżowanymi świecami.
  4. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszach Świętych.
  5. Trwa wizyta duszpasterska.  Kolędę rozpoczynam w tygodniu od godz. 15.30 a w soboty od godz. 10.00. Zakończenie kolędy zaplanowane jest na 10 lutego (sobota). 
  6. Ze względu na trwającą wizytę kolędową w tym miesiącu nie będzie sprawowana dodatkowa spowiedź w piątek oraz nie będzie wizyty u chorych.
  7. W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wszelkie sprawy można zgłaszać rano po Mszy Świętej o 8.00 lub umówić się telefonicznie.
  8. Zapraszam w sobotę od godz. 10.00 do bazyliki na rozbieranie choinek, szopki, sprzątanie poświąteczne.Zachęcam rodziny, młodzież, która przygotowuje się do Bierzmowania, a także Rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz młodzieży. Niech będzie dobry czas budowania wspólnoty poprzez naszą pracę.